Rüyada aç gözlü olmak

Rüyada aç gözlü olmak

<?php echo

 #   Rüyada aç gözlü olmak doğadaki değişikliklere işarettir. Saniyen yeni doğmuş erkek bebeği sevdiğinizi gördüyseniz, çok sevineceğiniz bir haber alacağınıza, yaşadığınız sıkıntılardan kurtulup bolluk, bereket ve zenginlik içinde yaşayacağınıza delalet eder.Bazende aynı zamanda, yaşanan maddi sıkıntıların rüya sahibinin çok sevdiği ve saygı gösterdiği bir arkadaşı tarafından çözüme kavuşturulacağına rivayet eder.
 #   Rüyada aç gözlü olmak yediğiniz kestane miktarınca helal rızk elde edeceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de birçok dertle uğraşacaksınız demektir.
 #   Rüyada aç gözlü olmak mal ile tâbir olunur. Rabian üzüntü, keder ve sıkıntı ile tâbire, ancak bu üzüntülerin kısa zamanda son bulacağına işarettir.
 #   Büyük Rüya Tabircisi Hâce Abdülkebîr Evliyânin tabirinde rüyayı gören kişinin iyi niyetlerinin ve emeklerinin karşılığını alamayacağı işlere gireceğine, hayal kırıklığına uğrayacağına, güvendiği kişilerin kendisini yarı yolda bırakabileceklerine ve rüya sahibi için belki de kabus gibi geçecek şanssız bir dönemin yaşanacağına tabir edilir.
 #   Rüyada aç gözlü olmak tüm zorlukların kolaylaşacağının ve her anlamda bereketin bolluğun yaşanılacağının göstergesidir beslenmesini ve sağlığının kötüleşmesi de eklenince çok büyük sorunların ortaya çıkacağına eve gelecek resmi bir evrak nedeniyle kişinin gün boyu can sıkıntısı yaşayacağına donanımlı ailesi de dahil olmak üzere çevresindeki pek çok kişiye karşı mahcup duruma düşeceğini sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına ve eline geçecek mal mülk sayesinde ömür boyu rahat bir hayat süreceğine delalet eder.
Son olarak uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı şahıslara göre rüyaların özellikleri ve rüyanın mahiyeti ve çeşitleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.


Rüyada aç gözlü olmak Tekok AKLAR ÇÖREKÇİ tarafından 03.03.2017 – 13:12 tarihinde Konya / Halkapınar şehrinden soruldu.


Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Şemseddin-i Sivasi'nin Menakıh-i İmam-ı Âzam isimli eserinde şöyle yazılıdır: İmam-ı Âzam’ın babası Sabit (rahmetullahi aleyh) küçük yaştan beri ahlakı temiz, takva ve vera sahibi idi. Yüzü gayet nurlu olup zühdü, salahı ve ilmi pek çok idi. Bir gün bir dere kenarında abdest alıyordu. Suda bir elma gördü. Abdestten sonra suda çürüyüp gidecek olan bu elmayı alıp yedi. Fakat tükürüğünde kan gördü. Şimdiye kadar böyle bir hâl görmediği için tükürükteki kanın bu elmadan ileri geldiğini tahmin etti. Yediğine pişman oldu. Elmanın sahibini bulup helalleşmek için dere boyunca gitti. Nihayet yediği elmaya benzeyen bir meyve bahçesi gördü. Sahibini sordu. Bu zatın gayet cömert ve ihsan sahibi olduğunu, hatta ağaçta bulunan bütün elmaları toplayıp götürülse yine bir şey demeyeceğini, bir elmanın ne ehemmiyeti olacağını söylediler. Buna rağmen elmanın sahibini buldu, meseleyi anlattı, ya parasını almasını veya helal etmesini istedi. Bahçe sahibi gencin bu halini görünce takva ve verasının doğru olup olmadığını öğrenmek için şöyle dedi: Yediğin elmam için ne vereceksin? Altın gümüş neyim olsa veririm. Ben altın gümüş istemem ama eğer kıyamette senden davacı olmamı istemezsen bir teklifim var, onu kabul etmen gerekir. Teklifin nedir? Yapacaksan söyleyeyim… İslamiyet’e uygunsa yapabilirim. Kör, sağır, dilsiz ve kötürüm bir kızım var, bununla evlenmeye razı olursan o zaman elmayı sana helal edebilirim. Sabit hazretleri ahirete kul hakkıyla gitmemek için bu teklifi kabul etti. Düğün hazırlığı yapıldı. Sabit hazretlerinin ilk gece odaya girmesiyle çıkması bir oldu. Hemen kayınpederine koşup; “Efendim, bir yanlışlık var galiba, içeride sizin bahsettiğiniz vasıflarda bir kız yok, tam tersi!” Kayınpederi tebessüm ederek; “Evladım o benim kızımdır, senin de helalindir. Ben sana kör dediysem, o hiç haram görmemiştir. Sağır dediysem, o hiç haram duymamıştır. Dilsiz dediysem, o hiç haram konuşmamıştır. Kötürüm dediysem, o hiç harama gitmemiştir. Var git helalinin yanına, Allah-ü Teâlâ mübarek ve mesut etsin.” İşte bu evlilikten, yani böyle ana babadan İmam-ı Âzam Ebû Hanife hazretleri dünyaya geldi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here