Ana sayfa A Rüyada acele hazırlanmak

Rüyada acele hazırlanmak

3
0
PAYLAŞ

Rüyada acele hazırlanmak

Rüyada acele hazırlanmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada acele hazırlanmak halk arasında öncü biri olarak tanınan bir akrabanızın durumunun kötüye gideceğine işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de dört şekilde tâbir olunur: a) Hayra ermek , b) Din , c) Dünyada yükseklik , d) İşlerde selamet.
# Saniyen eşinizin kötü bir işe müptela olacağına işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise güvendiğiniz birine sır vereceğinize, ancak bu sırrınızın o kimse tarafından açığa çıkarılacağına işarettir.
# Büyük rüya tabircisi Ebul Vefâ el-Büzcani rüyayı gören kişi için sırrınızın açığa çıkacağına işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için Kuran okuyan alim bir evlada sahip olacağınıza işarettir.
Kaynak:Yusuf Tavaslı, Açıklamalı Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (İhvan Yayınevi, 2004) Sayfa 551 ( beşyüzellibir )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

5893 – Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Bir adam, Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'ın huzuruna girmek için izin istemişti. Aleyhissalâtu vesselâm: "Bu aşiretin kardeşi ne kötü!" buyurdu. Ama adam girince ona iyi davrandı, yumuşak sözle hitap etti. Adam gidince:"Ey Allah'ın Resulü! Adamın sesini işitince şöyle şöyle söyledin. Sonra yüzüne karşı mültefit oldun, iyi davrandın" dedim. Şu cevabı verdi:"Ey Aişe! Beni ne zaman kaba buldun? Kıyamet günü, Allah Teâlâ Hazretlerinin yanında mevkice insanların en kötüsü, kabalığından korkarak halkın kendini terkettiği kimsedir."Buhâri, Edeb 38, 48; Müslim, Birr 73, (2591); Muvatta, Hüsnü'l-Hulk 4; (2, 903, 904); Ebu Davud, Edeb 6, (4791, 4792, 4793); Tirmizi, Birr 59, (1997).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here