Ana sayfa A Rüyada acele nişanlanmak

Rüyada acele nişanlanmak

1
0
PAYLAŞ

Rüyada acele nişanlanmak

Rüyada acele nişanlanmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada acele nişanlanmak ahiret işinden geri kalacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de iyilik ve hayra, sadakaya, helâl kazanca delâlet eder.
# Saniyen on vech ile tabir olunur: a) Nimet , b) Mal , c) Velayet , d) Mertebe , e) Riyaset (Baş olmak) , f) Şeref , g) Saltanat , ğ) Murada ermek , h) Ferah , ı) Sürür… Bazı rüya tabirlerinde ise şunlara işarettir. a) Hayır ve hasenat b) Nimet , c) Malın ziyadeleşmesi , d) Geniş ve bol rızık…
# Ünlü düşünür Hucendi tabirinde sahip olduğunuz fıstık miktarınca cimrilik göreceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için biri vesilesiyle sevineceğinize işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 575 ( beşyüzyetmişbeş )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4328 – İbnu Mes'ud radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:"Sizden hiç kimse yoktur ki ona, biri şeytandan diğeri melekten olmak üzere yanından ayrılmayan "karîn" tevkil edilmemiş olsun!""Size de mi ey Allah'ın Resûlü!" denildi."Bana da!" buyurdular. Ancak, Allah ona karşı bana yardım etti de o müslüman oldu. Artık o bana hayırdan başka bir şey emretmiyor!"Müslim, Münafıkûn 69, (2814).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here