Ana sayfa A Rüyada açlıktan ölmek

Rüyada açlıktan ölmek

1
0
PAYLAŞ

Rüyada açlıktan ölmek

Rüyada açlıktan ölmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada açlıktan ölmek âlemin sırrına vâkıf olmağa çalışmaya işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de  akrabalarınızla bir sorun yaşayacağınıza veya dünya malından ötürü üzüleceğinize işarettir.
# Saniyen hiç beklemediğiniz güzel bir fırsat yakalayacağınıza yorumlanır. Bazı rüya tabirlerinde ise size büyü yapılacağına işarettir.
# Ünlü rüya yorumcusu El-Kerecî görülen rüya  az menfaat elde edeceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için  bir gönül olayının kötü bir şekilde sonuçlanacağına işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Ataç Yayınları , İnceleme-Araştırma Dizisi, 2012) Sayfa 805 ( sekizyüzbeş )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Cafer el-Murte’iş, Ebu’l-Hasan’ın etrafındakilerden birine şöyle nasihat ettiğini anlatırdı:“Allah yolunda olup kendisinde bir hal bulunduğunu iddia eden, ama bu hali dinin sınırlarının dışına çıkaran kimseyi görürsen, ona yaklaşma. Baş olmayı ve yüceltilmeyi seven birini görürsen, ona yaklaşma. Halini dünya adamlarına şikâyet eden birini görürsen onunla arkadaş olma. İlmini yeterli gören birini görürsen onun cahil olduğundan kuşkulan. Bâtıni bir hali olduğunu iddia edip de üzerinde o halin zahirde bir delili bulunmayan bir adam görürsen ondan şüphe et. Nefsinden razı olan, ameline güvenen birini görürsen, anla ki o adam iki cihanda da mahrumdur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here