Rüyada avize seçmek

Rüyada avize seçmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri ve son olarak rüyanın mahiyeti ve çeşitleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Rüyada avize seçmek

# Rüyada avize seçmek ömrünüzün uzayacağına ve işinizin iman üzere olacağına işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de herhangi bir hedefinize ulaşacağınıza işarettir.
# Saniyen çok güzel bir hayat yaşayacağınıza, verdiğiniz emeklerin karşılığını alacaksınız demektir. Bazı rüya tabirlerinde ise sosyal açıdan sorumluluk sahibi olmanın ve yardımlaşma derneklerine üye olarak pek çok kişinin sorununa çare bulmak için çalışılacağının da delaletidir.
# Büyük Rüya Tabircisi Abdurrahîm-İ Astahrînin tabirinde sır perdenizin aralanacağına işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için öncü bir şahsiyet olacağınıza, saygınlık kazanacağınıza, gelir elde edeceğinize ve adınızdan saygıyla söz edileceğine işarettir.
Kaynak:Necati Bursalı, Büyük İslami Rüya Tabirleri, (Çelik Yayınevi, 2009) Sayfa 129 ( yüzyirmidokuz )
Rüyada avize seçmek Nabi KOCAKAYA ALTUNDAL tarafından 25.01.2017 – 09:47 tarihinde Fransa / Strasbourg şehrinden soruldu.

ÖNEMLİ

Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Âlimin sözü doğru, yediği helâl ve dünya malına karşı sevgisi yok ise, zühdü, dünyaya düşkün olmaması çok olur. Ne yazık ki, bugün bu üç hasletten birini bile onların birinde göremiyoruz. Bu durumlarıyla onlara nasıl güvenelim ve nasıl yüz verelim. Bu vasıfları kendinde bulundurmayanlar, ilim sahibi olduklarını, nasıl söylerler. Onlar dünyaya sarılır, dünyayı birbirlerinden kıskanırlar. Dünyalık için birbirlerine haset ederler. Devlet adamlarının yanında birbirlerini çekiştirir ve gıybet ederler. Maksatları, ellerine geçen dünyalığı, başkalarına kaptırmamak ve fani şeyleri ellerinden kaçırmamaktır. Yazıklar olsun ey âlimler! Siz peygamberlerin vârisleriydiniz. İlmi alırken birçok vazife yüklenmiş oldunuz. Şimdi o vazifeleri yapmıyorsunuz. İlminizi şeref vesilesi yapıp onunla dünyalık kazanmaya bakıyorsunuz. Âhirette, Cehennem'e ilk atılan zümre olmaktan nasıl korkmuyorsunuz, anlamıyorum!

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here