Ana sayfa F Rüyada fakir biriyle evlenmek

Rüyada fakir biriyle evlenmek

26
0
PAYLAŞ

Rüyada fakir biriyle evlenmek

Rüyada fakir biriyle evlenmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada fakir biriyle evlenmek kucakladığınız kimsenin iffetli biri olduğuna ve ondan inanç bakımından fayda göreceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de kolay elde edilen mala, helal rızka, sevince ve geçimde genişliğe delâlet eder.
# Saniyen sahip olduğunuz şeyler konusunda dikkatli olmanız gerektiğine işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise utanç perdenizin yırtılacağına işarettir.
# Ünlü alim İbn Ebî Useybia rüyayı gören kişi için biriyle ortak olacağınıza veya evleneceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için zengin ve kötü huylu kadına işarettir.
Kaynak: Cafer-i Sadık, Seyyid Süleyman, Nablusi , İbn-i Sirin, Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Huzur Yayınevi , İslam Dizisi, 2003) Sayfa 27 ( yirmiyedi )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4534 – Evs İbnu Evs radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:"Cum'a, en hayırlı günlerinizden biridir. Hz. Âdem aleyhisselamın toprağı o gün yaratıldı, o gün kabzedildi. Kıyamette Sûr'a o gün üflenecek, sayha da o günde olacak. Öyleyse o gün bana salâvatı çok okuyun. Zira salâvatlarınız bana arzedilir!"Orada bulunanlar:"Salâvatlarımız size nasıl arzedilir? Siz çürümüş olacaksınız!" dediler. Aleyhissalatu vesselam:"Allah Teâlâ Hazretleri, Arz'a peygamberlerin cesetlerini yemeyi haram kıldı! buyurdular."Ebu Davud, Salat 207, (1047); Nesai, Cum'a 5, (3, 91, 92).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here