Ana sayfa F Rüyada fare akrep görmek

Rüyada fare akrep görmek

16
0
PAYLAŞ

Rüyada fare akrep görmek

Rüyada fare akrep görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada fare akrep görmek durumunuzun kötüleşeceğine ve arzu ettiğiniz şeyin gerçekleşmeyeceğine işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de basiretli biri olacağınıza ve emanetleri sahiplerine teslim edeceğinize işarettir.
# Saniyen rüyayı görenin işinin ehli olmadığına ve kötü bir kimse olduğuna delâlet eder. Bazı rüya tabirlerinde ise namaz ve oruç ehli, takva sahibi iyi biri olacağınıza işarettir.
# Ünlü alim Ibn-i Kesir (rh.a.) demiştir ki; büyük bir düşmanınızın size boyun eğeceğine ve işinizin düzene gireceğine işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için belirtilen vasıflardaki biriyle arkadaş olacağınıza ve ondan menfaat elde edeceğinize işarettir.
Kaynak: Cafer-i Sadık, Seyyid Süleyman, Nablusi , İbn-i Sirin, Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Huzur Yayınevi , İslam Dizisi, 2003) Sayfa 614 ( altıyüzondört )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1013 – Muâz İbnu Cebel radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:Gazve iki çeşittir: Birincisi kişinin Allah'ın rızasını aramak için yaptığı gazvedir. Bu maksadla gazve yapan imama da itaat eder, en kıymetli şeyini harcar, ortağına kolaylık gösterir, fesaddan kaçınır. Bunun uykusu da uyanıklığı da tamamen kendisi için ücret olur. Bir de övünmek, riyâkârlıkta bulunmak ve kendini satmak için savaşan, imama isyan eden, arzda fesad çıkaran kimse vardır. Böyle gazveden asgarî ücreti bile elde edemez."Ebu Dâvud, Cihad 25, (2515); Nesâî, Cihad 46, (6, 49); Muvatta Cihad 18 (2, 466).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here