Ana sayfa F Rüyada fareden kaçmak

Rüyada fareden kaçmak

609
0
PAYLAŞ

Rüyada fareden kaçmak

Rüyada fareden kaçmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada fareden kaçmak birileri tarafından aldatılabileceğinize ve bu konuda dikkat etmeniz gerektiğine işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de mutlu olacağınıza, saygınlık elde edeceğinize, işlerinizin iyiye gideceğine, büyük ve makbul bir amel işleyeceğinize işarettir.
# Saniyen hayır yolunu seçeceğinize ve salih ameller işleyeceğinize işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise yakınlarından birinin ecelinin yaklaştığına veya fena bir habere tâbir olunur.
# Ünlü rüya yorumcusu El Abhari görülen rüya görülen rüya kafa karışıklığına ve iç huzurun bozulacağına kişinin hayatındaki dengeleri yeniden sağlayabilmek için çaba harcayacağına alamettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için temiz ve titiz hizmetkara işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İbn-İ Sirin, Seyyid Süleyman, Caferi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi İzahlı (Merve Yayınları, 2016) Sayfa 866 ( sekizyüzaltmışaltı )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

986 – Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:"Cennete giren hiç kimse dünyaya geri dönmek istemez, yeryüzünde olan her şey orada vardır. Ancak şehid böyle değil. O, mazhar olduğu ikramlar sebebiyle yeryüzüne dönüp on kere şehit olmayı temenni eder."Bir rivayette şu ziyade mevcut: ".. Şehid hariç, o, şehidlik sebebiyle mazhar olduğu üstünlükler ve kerametler sebebiyle ..(dönmek ister)."Buharî, Cihâd 5, 21; Müslim,İmâret 108, 109, (1877); TirmizÎ, Fedâilu'l-Cihâd 13, (1643); Nesâi, Cihâd 30, 6, 32).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here