Ana sayfa F Rüyada farenin doğum yaptığını görmek

Rüyada farenin doğum yaptığını görmek

39
0
PAYLAŞ

Rüyada farenin doğum yaptığını görmek

Rüyada farenin doğum yaptığını görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada farenin doğum yaptığını görmek hayır ucuzluk ve bolluğa tabir olunur. Bazı rüya yorumcularına göre de yöneticinin sakisine yorulur.
# Saniyen helal rızk bulacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise bir sıkıntıdan veya vicdan azabından kurtulmak istediğinize işarettir.
# Ünlü alim Hacac bin Yusuf bin Matar rüyayı gören kişi için akrabanın ve dostların çokluğuna yorumlanır. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için depremin şiddetine göre bölge halkına söz sahibi birinden yana sıkıntı ve bela geleceğine işarettir.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 510 ( beşyüzon )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Gerçek âlimleri arayıp bulmamız gerekiyor. İşte onları fark ettiren bazı alametler:1-Gerçek âlimler ilimleriyle amel ederler. Sünnet-i seniyyeye titizlikle riayet eder. İstikamet üzere olurlar.2-İnsanlar onları gördüklerinde Allah’ı hatırlar. Ciddi, mahzun ve ağırbaşlıdırlar. Halleri ile meclislerinde bulunanları şüpheden yakîne, riyadan ihlâsa, dünyaya rağbetten zühde, benlikten alçakgönüllülüğe, düşmanlıktan dostluğa sevk ederler.3-Sükût etmeyi konuşmaktan daha çok sever, cedelden kaçınır, insanlara taati ve kalpleriyle meşgul olmayı tavsiye ederler.4-Fetva hususunda tedbirlidirler. Acele etmez, ağır ve çekingen davranırlar. Dinin ana kaynaklarından dayanak bulmuşlarsa cevap verir, aksi halde “bilmiyorum” derler. Eğer kendi ictihat veya reyi sorulursa, daha iyi bilenlere havale ederler.5-Sahip oldukları ilmi emanet bilir, ona en küçük bir leke bulaştırmadan, gölge düşürmeden kendisinden sonra gelenlere aktarmanın endişesini taşırlar.6-İlmiyle dünyalık peşinde koşmaz, dünya hayatını iktisat üzere yaşarlar.7-Kendi sahaları dışında kalan makbul ilimleri küçümseyip yermezler.8-İnsanları Rabbinin yoluna, salih ameller işleyerek, hikmetle, güzel öğütlerle çağırırlar.9-Bir ortamda dinin yanlış ve çirkin saydığı bir şey varsa oraya girmez, oradaki faaliyete katılmazlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here