Ana sayfa F Rüyada fasulye sulamak

Rüyada fasulye sulamak

12
0
PAYLAŞ

Rüyada fasulye sulamak

Rüyada fasulye sulamak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada fasulye sulamak insanlarla sözlerinizi süsleyerek konuşacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de eğer ilim ehliyseniz, Allahın size ilim nasip edeceğine, değilseniz alimler ve salih kişilerle yakınlık kuracağınıza işarettir.
# Saniyen büyük bir şahsın orada kurban olacağına veya öleceğine işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise hükümetten yana makam ve büyüklük göreceğinize işarettir.
# Ünlü rüya yorumcusu İbn-i Hurdazbih görülen rüya yediğiniz miktar kadar o yıl rızk elde edeceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için gizli mala ve rüya sahibinin sırrına delâlet eder.
Kaynak:İmam Nablusi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Ataç Yayınları , İnceleme-Araştırma Dizisi, 2012) Sayfa 815 ( sekizyüzonbeş )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

5887 – Hz. Ebu Bekre radıyallahu anh anlatıyor: "Resulullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:"Sizden kimse: "Ramazanın tamamında namaza kalktım, tamamında orucumu tuttum" demesin.Hadisi Ebu Bekre'den rivayet eden Hasan Basri der ki) "Bilemiyorum, Aleyhissalatu vesselam bu sözüyle kişinin nefsini tezkiye etmiş olmasını mı mekruh addetti veya "uyumak da lazım yatmak da" mı demek istedi?"Ebu Davud, Savm 47, (2415); Nesâî, Sıyam 6, (4, 130).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here