Ana sayfa G Rüyada gelin almak

Rüyada gelin almak

2
0
PAYLAŞ

Rüyada gelin almak

Rüyada gelin almak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada gelin almak zulüm gören kimsenin zafer elde edeceğine işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de size ait bir malı birine emanet edeceğinize şeklinde yorulur.
# Saniyen bulunduğunuz şehirde, sele neden olacak kadar yağmur yağacağına veya bir husumet çıkacağına işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise sekiz şekilde tabir olunur: a) Sıhhat ve afiyet , b) Evlat , c) Zafer , d) İltica , e) Kardeş , f) Kuvvet , g) Zenginlik , h) Memuriyet..
# Ünlü düşünür Nureddin Batrucî tabirinde evleneceğiniz kadının zengin biri olacağına işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için işleri düzelecek, şansı açık olacak demektir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 842 ( sekizyüzkırkiki )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Bir gün Hârûn Reşîd, Behlül-i Dânâ Hz.lerip;ile görüşmek, hikmetli sözlerini duymak istedi. Bu şekilde adamlarını gönderip Behlül'ü getirmelerini söyledi. Gidenler Behlül’ü boş bir mezar içinde uyur buldular. Uyandırdıklarında;"Siz ne yaptınız. Beni padişahlık makamından indirdiniz. Şimdi ben ne yapacağım." dedi. Görevliler gidip bu sözleri halifeye bildirdiler. Hârûn Reşîd onun bu hâline bir mânâ veremedi, huzuruna geldiğinde; "Ey Behlül! Bu ne iş. Sen hangi padişahlıktan indirildin?" dedi. O, bu soru üzerine; "Ey Halife! Rüyamda kendimi hükümdar olmuş gördüm. Tahtımda oturuyordum. Hizmetçilerim vardı. Saltanat ve ihtişam içinde idim. Lâkin senin adamların beni uyandırdı ve tahtımdan oldum." Bu sözlere Hârûn Reşîd güldü ve; "Ey Behlül! Rüyadaki padişahlığa itibar olur mu?" dedi. Bunun üzerine Behlül hazretleri; "Ey müminlerin emîri! Benim hükümdarlığım ile seninki arasında ne fark var. Ben gözlerimi açınca hayat buldum. Sen gözlerini kapayacak olsan ebediyen emirlikten düşecek saltanatından olacaksın ve nedamet, pişmanlık günün başlayacak. O halde hangimizin hükümdarlığına itibar yoktur sen söyle" dedi. Bunun üzerine Hârûn Reşîd söyleyecek söz bulamadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here