Ana sayfa G Rüyada gözlük satmak

Rüyada gözlük satmak

14
0
PAYLAŞ

Rüyada gözlük satmak

Rüyada gözlük satmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada gözlük satmak büyük bir şahsiyetten hayır göreceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de korku ve endişeden güvende olacağınıza işarettir.
# Saniyen minnetsiz elde edilen mala [“Ve sizi bulutla gölgeledik, size kudret helvası ve bıldırcın gönderdik ve Verdiğimiz güzel nimetlerden yiyiniz dedik işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise dört veçhe ile tabir olunur: a) Alçak düşman , b) Tamahkar zengin , c) İşleri ve amelleri çirkin alim , g) Gammaz ve cahil adam.
# Büyük rüya tabircisi İbn Asakir rüyayı gören kişi için  bazı dalkavuklarca aldatılacağınıza işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için belirtilen vasıflardaki bir kadınla evleneceğinize işarettir.
Kaynak:İslami Rüya Ve Rüya Tabirleri Ansiklopedisi, (Esma Yayınları, 2008) Sayfa 10 ( on )

Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

197 – Hakim İbnu Hizâm radıyallahu anh anlatıyor: "Hz. Peygamber aleyhissalâtu vesselâm buyurdu ki: Alıp-satanlar birbirlerinden ayrılmadıkça vazgeçmekte muhayyerdirler. Alıp-satanlar alış-verişi sıdk ve doğruluk üzere yapar kusuru beyan ederlerse alış-verişleri her ikisi hakkında da mübarek kılınır. Yalan söylerler kusurları gözlerlerse, belli bir kâr sağlasalar bile, alış-verişlerinin bereketini kaybederler."Bir rivayet şöyledir: "Alış-verişlerinin bereketi yok edilir: Yalan yemin malı rağbetli, kazancı bereketsiz kılar."Buhârî, Büyû 19, 22, 44, 46; Müslim, Büyû, 47, (532); Ebu Dâvud, Büyû 53, (3459); Tirmizî, Büyû 26, (1246); Nesâî, Büyû 3, (7, 244-245).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here