Ana sayfa G Rüyada güvercin hediye almak

Rüyada güvercin hediye almak

4
0
PAYLAŞ

Rüyada güvercin hediye almak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri ve son olarak rüyanın mahiyeti ve çeşitleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Rüyada güvercin hediye almak

# Rüyada güvercin hediye almak sopa veren kişinin gerçek hayatta nifak çıkaracağına işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de bazı işlerin halli için bir ihtardır.
Rüyada güvercin hediye almak ne anlama gelir?
# Saniyen şu türlü de tâbir olunur: a) Emin olmak , b) Sultan , c) Zevce , d) Çocuk , e) Hizmetçi , f’) Rızık. Bazı rüya tabirlerinde ise cennetten kovulmaksa rahatsızlık demektir.
Rüyada güvercin hediye almak nasıl tabir edilir?
# Büyük Rüya Tabircisi Taberânînin tabirinde hırsızlar tarafından gelecek fitneye ve şerrin çok olmasına delâlet eder. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için ahdinize uyma konusunda geç davranacağınıza işarettir.
Kaynak:Necati Bursalı, Büyük İslami Rüya Tabirleri, (Çelik Yayınevi, 2009) Sayfa 76 ( yetmişaltı )
Rüyada güvercin hediye almak Karabey ÇİLESİZ tarafından 07.04.2017 – 11:43 tarihinde İstanbul / Kartal şehrinden soruldu.

ÖNEMLİ

Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Hz. Ali r.a. Haricilerle konuşmak üzere gönderdiği İbn Abbas r.a.’a şöyle demiştir:-Onlarla münakaşa ederken Kuran’dan delil getirme.-Niçin ey Müminlerin Emiri? Ben Kur’an’ı onlardan daha iyi bilirim. Kur’an bizim hanelerimizde nazil oldu.-Doğru söylüyorsun, ancak Kur’an ayetleri çok anlamlı bir yapıya sahiptir. Buna göre sen bir ayet okursun, onlar da kendi davalarını destekleyecek bir ayet okur. Sünnetlerden delil getir. Sünnetlerden delil ve te’vil yoluyla kaçamazlar.Tarihi kaynaklar, “hakem tayin etme ve verdiği hükme razı olma meselesi etrafında cereyan eden” bu münakaşada İbn Abbas r.a.’ın Sünnet ve siretten (hadislerden ve Efendimizin uygulamalarından) deliller getirerek binlerce Harici’nin tövbe edip Hz. Ali r.a.’ın safına geçmesini sağladığını kaydeder. Yine Zübeyr b. Avvam r.a. da oğluna şu tavsiyede bulunmuştur: “Sana karşı koyanlara karşı Kur’an’la mücadele etme. Onları iknaya güç yetiremezsin. Sünnet’e sarılmaya bak.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here