Rüyada güvercinin yuva yapması

Rüyada güvercinin yuva yapması

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri ve son olarak rüyanın mahiyeti ve çeşitleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Rüyada güvercinin yuva yapması

# Rüyada güvercinin yuva yapması doğru ve iyi niyetli yeni insanlarla tanışacağınıza yorumlanır. Bazı rüya yorumcularına göre de güzel bir iş ve para işareti olarak kabul edilir.
Rüyada güvercinin yuva yapması ne anlama gelir?
# Saniyen devamlı ve hayırlı mala işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise öncü ve saygın bir kişinin dedikodusunu yapacağınıza işarettir.
Rüyada güvercinin yuva yapması nasıl tabir edilir?
# Ünlü Alim SaDüddîn-İ Kaşgârînin tabirinde helâl rızka, güzel geçime ve refaha delâlet eder. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için sevinç, huzur, ferah ve selâmet alâmetidir.
Kaynak:İmam Nablusi, İbn-İ Sirin, Seyyid Süleyman, Caferi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi İzahlı (Merve Yayınları, 2016) Sayfa 88 ( seksensekiz )
Rüyada güvercinin yuva yapması Abdullatif CANTAY tarafından 12.02.2017 – 13:46 tarihinde Tokat / Niksar şehrinden soruldu.

ÖNEMLİ

Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4307 – Hz. Ebu Hüreyre radıyallahu anh anlatıyor: "Müslümanlardan biri ile yahudilerden biri aralarında münakaşa edip küfürleştiler. Müslüman öbürüne:"Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ı âlemler üzerine seçkin kılan Zât-ı Zülcelâl'e kasem olsun!" diye yemin etti. Yahudi de: "Musa aleyhisselam'ı âlemler üzerine seçkin kılan Zât-ı Zülcelâl'e kasem olsun!" diye yemin etti. Derken, o böyle der demez, müslüman elini kaldırıp yahudi'ye bir tokat vurdu. Yahudi de doğruca Aleyhissalatu vesselam'a gidip hadiseyi haber verdi. Aleyhissalatu vesselam:"Beni Hz. Musa'ya üstün kılmayın! Çünkü insanlar hep bayılacaklar. İlk kalkan ben olacağım. Ben ayılınca Hz. Musa'yı Arş'ın bir ucundan tutmuş göreceğim. Bilemiyorum. O, bayılıp hemen ayılanlardan mıdır, yoksa Allah'ın istisna ettiklerinden midir?" buyurdu."Buhari, Husumat 1, Enbiya 34, 35, Rikak 43, Tevhid 31; Müslim, Fezail 160, (2373); Ebu Davud, sünnet 14, (4671); Tirmizi, Tefsir, Zümer, (3240).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here