Rüyada şeftali çiçeği görmek

4
0
PAYLAŞ

Rüyada şeftali çiçeği görmek

Rüyada şeftali çiçeği görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada şeftali çiçeği görmek çöpçatanlık yapacağınıza ve bu vesileyle bir çiftin evlenmesine yardımcı olacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de insanlara hayır ve iyilikte bulanacağına işarettir.
# Saniyen altın para sadaka etmeye ve hastalıktan şifa bulmaya delâlet eder. Bazı rüya tabirlerinde ise bedbaht biri olduğunuza işarettir.
# Büyük rüya tabircisi Hazini rüyayı gören kişi için herhangi bir konuda töhmet altında kalacağınıza işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için büyük bir kitlenin hakimi ve yöneticisi olacağınıza işarettir.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 247 ( ikiyüzkırkyedi )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Adamın birisi Mekke’ye Hacca gidiyormuş. Gemi ile yolculuk ederken, bütün servetini içine doldurduğu büyücek bir altın torbasını elinden hiç bırakmaz ve güvertede uyurken, başının altına yastık olarak koyarmış.Aynı geminin, birinci mevki kamarasında yolculuk eden zengin birinin de, şaklabanlık eden bir maymunu varmış. Maymun, ara sıra güverte yolcularının arasına da inerek, türlü oyunlarla herkesi güldürürmüş.Bu maymun, bir aralık uyumakta olan Hac yolcusunun başının altından, altın torbasını kaptığı gibi, pruva direğinin tepesine çıkmış. Adam telâşla uyanmış, torbayı maymunun elinde ve maymunu da direğin tepesinde görünce, bağırıp çağırmaya, çırpınmaya başlamış.Maymun torbanın ağzını bir güzel açmış ve bir altın denize, bir altın da adamın kafasına atıyormuş. Zavallı hacı adayı, her düşen altından sonra feryat edermiş. Bütün güverte yolcuları, direğin dibine toplanmış, ne yaptılarsa maymunu bir türlü aşağıya indirememişler.Kalabalık arasında yaşlıca bir adam, torba sahibinin yanına sokulmuş: “Sen ne iş yapardın?” “İstanbul’da sütçü idim.” “Peki, sattığın sütlere su katar mıydın?” “Yarı yarıya katardım.” “Öyleyse ne yaygara ediyorsun be adam? Maymun Allah tarafından bu işe memur edilmiş bir mahlûk. Suyun parasını denize atıyor. Kazancında su kaçağı olan bir insanın hâli budur işte,” demiş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here