Rüyada şehidin arkasından ağlamak

15
0
PAYLAŞ

Rüyada şehidin arkasından ağlamak

Rüyada şehidin arkasından ağlamak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada şehidin arkasından ağlamak dünya malı ve nimete işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de sadece kendi görüşünü beğenen muhalif birine işarettir.
# Saniyen bazı konularda akıllıca davranmayacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise kibirleneceğinize işarettir.
# Ünlü düşünür Caferi-i Sâdık (r.a) demiştir ki; büyük bir tehlikeyle karşılaşacağınıza işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için sağlığınızın düzeleceğini bildirir.
Kaynak:İslami Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (İhvan Yayınevi, 2011) Sayfa 165 ( yüzaltmışbeş )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4640 – Hz. Ebu Zerr radıyallahu anh anlatıyor: "Ashaptan bazıları: "Ey Allah'ın Resûlü! Zenginler ücretleriyle gittiler. Onlar da bizim gibi namaz kıldılar, bizim gibi oruç tuttular, mallarının artanından da sadaka verdiler!" dediler. Aleyhissalatu vesselam:"Allah size de tasadduk edeceğiniz şeyler verdi: Her bir tesbih sadakadır, her bir tekbir sadakadır, her bir tahmid sadakadır, her bir tehlil sadakadır, emr-i bi'l-ma'ruf sadakadır, nehy-i ani'l-münker sadakadır, herbirinizin hanımıyla ciması sadakadır!" buyurdu. Derken cemaatten: "Ey Allah'ın Resûlü! Yani birimizin şehvetine mubaşeret etmesine ücret mi var?" diye soranlar oldu. Aleyhissalâtu vesselâm:"İhtiyacını haramla görmüş olsaydı bundan ona bir vebal var mıydı, yok muydu ne dersiniz?" diye sual ettiler."Evet, vardı!" demeleri üzerine:"Öyleyse, ihtiyacını helal yolla gördü mü bunda onun için ücret vardır!" buyurdular."Müslim, Zekat 53, (1006).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here