Rüyada şehir kurmak

10
0
PAYLAŞ

Rüyada şehir kurmak

Rüyada şehir kurmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada şehir kurmak hacca işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de ömrün uzunluğuna işarettir.
# Saniyen güzel sözler işiteceğinize delalettir. Bazı rüya tabirlerinde ise bir kadın tarafından dileğinizin gerçekleşeceğine işarettir.
# Ünlü filozof İbn Hurdâzbih yorumunda fevkalade güzel ve hayırlıdır. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için mutluluk ve hayra işarettir.
Kaynak:Şerfattin Şenaslan, İzahlı Rüya Tabirleri Ansiklopedisi Kitabı, (İhvan Yayınevi, 2015) Sayfa 184 ( yüzseksendört )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

5115 – Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:"Cennet ve cehennem, aralarında ihtilaf ederek Allah nezdinde dâvâ açtılar. Cehennem:"Ben, mütekebbirler dünyada büyüklük taslayanlar ve mütecebbirler zorbalık yapanlar için tercih edildim!" diye övündü. Cennet de:"Ey Rabbim! Bana niçin sadece zayıflar ve insanlar nazarında düşük olanlar, hakir görülenler girer?" dedi. Allah Teâlâ Hazretleri önce cennete hitap etti:"Sen benim rahmetimsin. Kullarımdan dilediklerime rahmetimi seninle ulaştıracağım!" Sonra da cehenneme hitap etti:"Sen de benim azabımsın. Kullarımdan dilediğimi seninle azablandıracağım!" Her ikisine yönelerek:"İkinizin de vazifesi var! İkiniz de dolacaksınız!" buyurdu. Ancak cehennem, bir türlü dolmak bilmedi. Allah Teâlâ da ayağını üzerine bastı. Derken cehennem:"Yeter! Yeter!" diye inledi. Bu suretle dolmuş olan cehennemin ağzı birbirine kavuştu. Allah mahlûkatından hiçbir ferde asla zulmetmez.Cennete gelince, Allah onu yeni mahlûkat yaratarak onu dolduracaktır."Buhari, Tefsir, Kâf 1, Tevhid 25; Müslim, Cennet 35, (2846); Tirmizi, Cennet 22, (2564).

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here