Rüyada şeker kaşığı görmek

12
0
PAYLAŞ

Rüyada şeker kaşığı görmek

Rüyada şeker kaşığı görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada şeker kaşığı görmek bu vasıftaki birini alt edeceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de birçok şekilde tâbir edilmiştir: a) Kilitli sandık , b) Bal arısı ve petek , c) Altın ve gümüş , d) Zevce , e) Sefer.
# Saniyen böyle biriyle arkadaş olacağınıza ve ondan hayır ve menfaat elde edeceğinize işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise kayıp ve üzüntüye yorumlanır.
# Ünlü düşünür Ebu Musa Câbir bin Hayyan tabirinde o yıl içinde halkın güvenlik ve sağlık içinde olacağına işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için birçok veçhile tabir olunur: a) Dükkanlara , b) Berekete , c) Hizmetçilere , d) Bol ve geniş rızka.. Bazı kere de dinde ihlasa ve salaha delalet eder.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 900 ( dokuzyüz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4346 – İbnu Ömer radıyallahu anhüma anlatıyor: "Biz Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm zamanında insanları derecelendirir ve şöyle sıralardık: Ümmet-i Muhammed'in, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'dan sonra en efdali Ebu Bekir, sonra Ömer, sonra Osman, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm bu sıralamayı işitir bize itiraz etmezdi Radıyallahu anhüm ecmain."Buhari, Fezailu'l-Ashab 4, 7; Ebu Davud, Sünnet 8, (4627, 4628); Tirmizi, Menakıb, (3707).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here