Rüyada şeker koymak

3
0
PAYLAŞ

Rüyada şeker koymak

Rüyada şeker koymak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada şeker koymak şu şekilde de tabir olunur: a) Alimlerin yok olması , b) Baştaki adamların cimriliği , c) Kıymetli ve şerefli reis. Bazı rüya yorumcularına göre de Müslümanlardan haberdar olmayan dinsiz kişilere işarettir.
# Saniyen rüya sahibi için, şiddetli üzüntü ve kedere delâlet eder. Bazı rüya tabirlerinde ise evleneceğiniz kadının hastalıklı biri olacağına işarettir.
# Ünlü filozof Ibn-i Sîrîn hazretleri ; bir iş yapmaya teşebbüs edeceğinize, ama adınızın o işle kötüye çıkacağına işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için birine işinizin düşeceğine ve ondan yardım alacağınıza işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 703 ( yediyüzüç )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1905 – Ebü Müsa radıyallâhu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "AIIah-ü Teâlâ nazarında, bir kulun Allah tarafından yasaklanan kebirelerden sonra, beraberinde getirebileceği en büyük günahlardan biri, kişinin ödenecek karşılık bırakmadan üzerinde borç olduğu halde ölmesidir. "Ebü Davud, Büyü 9, (3342).

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here