Rüyada şerbeti görmek

5
0
PAYLAŞ

Rüyada şerbeti görmek

Rüyada şerbeti görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada şerbeti görmek hayır işlere yöneleceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de oldukça riskli bir durumdan başarıyla çıkacağınıza işarettir.
# Saniyen boş ve gereksiz konuşan, her şeye müdahale eden ve dini konularda hüsrana uğrayan kimseye işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise aynı kadını elde edeceğinize işarettir.
# Ünlü alim İbn Ebî Useybia rüyayı gören kişi için halkın onun adalet ve hoşgörüsünden dolayı huzur içinde yaşayacağına işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için güzel bir kız çocuğunuzun olacağına işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Ataç Yayınları , İnceleme-Araştırma Dizisi, 2012) Sayfa 803 ( sekizyüzüç )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

971 – Ebu Saîd radıyalahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a:"- Ey Allah'ın Resûlü! İnsanların en efdali kimdir?" diye soruldu. Şu cevabı verdi:" Allah yolunda malıyla canıyla cihad eden mü'min kişi!""- Sonra kim? diye tekrar soruldu. Bu sefer:" Tenhalardan bir tenhaya Allah korkusuyla çekilip, insanları şerrinden bırakan kimsedir" diye cevap verdi."Buharî, Cihâd 2, Rikâk 34; Müslim, İmâret 122, 123, 127, (1888); Ebu Dâvud, Cihad 5, (2485); Tirmizî, Fedâuilu'l- Cihâd 24, (1660); Nesâi, Zekât 74, (5, 83), Cihâd 7, (6,11); İbnu Mâce, Fiten 13, (3978).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here