Rüyada şeytan boğmak

12
0
PAYLAŞ

Rüyada şeytan boğmak

Rüyada şeytan boğmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada şeytan boğmak kötü düşünceler edineceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de yeni başlangıçlar yapmak için her türlü fırsatın oluşacağı bu günlerin kişi için hayırlı görüşmelerle dolu olacağını yolculuklar için de uygun bir zamanda olunduğunu tabir eder.
# Saniyen dört şekilde tâbir olunur: a) Erkek evlat , b) Helal rızık , c) Mal , d) Hayır ve menfaat.. Bazı rüya tabirlerinde ise büyük bir şahsiyetin herhangi bir düşmana karşı zafer kazanacağına işarettir.
# Ünlü alim İstahri rüyayı gören kişi için yapacağınız bir işte zorluklarla karşılaşacağınıza işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için o bölge halkına Allahın gazap edeceğine, kimi o buluta yakın görürseniz, o kişinin Allahın azabına daha yakın olduğuna işarettir.
Kaynak: Cafer-i Sadık, Seyyid Süleyman, Nablusi , İbn-i Sirin, Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Huzur Yayınevi , İslam Dizisi, 2003) Sayfa 632 ( altıyüzotuziki )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

İmam Gazali Hazretleri şöyle buyurmuştur: '' Ey aziz kişi, bilki bedenin her bir parçası kendisine verilen işi yapması içindir. İşini yapmaması, yapamaması onu hasta eder. İşini yarım yapmak, doğru yapmamakta rahatsızlığa yol açar. Bunlardan biri olan kalp vücudun en önemli organıdır. Onun işi Allah'ı bilmek, O’nu sevmek, insanı ibadete, kulluğa sevk etmektir. Kalp sevgi için yaratılmıştır. Bedenin bir organı olarak vücuda kan pompalamakla beraber, içinden nurani bir bağla Allah'ın emr ve letaif alemine bağlıdır. bilgi, ilim, marifetullah onunla bilinir. Marifetullah dört şeyi bilmekle olur:Dünyayı bilmekle, ahireti bilmekle, nefsi bilmekle, Allah'ı bilmekle… bütün bu bilgi insanı kulluğa götürür. Rabbine ibadet eden bir insan yapar. Allah’ın zikrinden gafil olmamak, Allah’tan bir nefes ayrılmamak lazım gelir. Allah-ü Teâlâ hazretleri:''Cinleri ve insanları ancak bana kulluk etmeleri için yarattım'' ( Zariat, 56)buyurmaktadır. Yüce bir iş için yaratıldık. Bu işi yapmanın ücreti ebedi bir ödül. İşi nasıl yapacağımızın rehberide Kur'an ve Resulullah (s.a.v) efendimizin işleri ve sözleri. bunlara ittiba etmeden, uymadan kulluk olmaz.) Görevimizi başarıyla tamamlayabilmemiz için en büyük desteğimiz, yardımcımız ise Allah'ın izniyle kalbimizdir. onun hikmet ve marifetiyle hayvandan ayrılırız. İnsan bu hikmet kaynağından destek alıp ibadet etmezse hayvanlıkta kalır.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here