Rüyada şeytana karşı besmele çekmek

22
0
PAYLAŞ

Rüyada şeytana karşı besmele çekmek

Rüyada şeytana karşı besmele çekmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada şeytana karşı besmele çekmek insana aniden hücum eden hilekar bir kimse ile tâbir olunur. Kimi zamanda üzüntü, şiddet ve cezaya işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de o bölge halkına Allahın gazap edeceğine, kimi o buluta yakın görürseniz, o kişinin Allahın azabına daha yakın olduğuna işarettir.
# Saniyen eline gülsuyu döktüğünüz kimsenin sağlıklı olduğuna işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise cimri ve eli sıkı biri olduğunuza işarettir.
# Ünlü rüya yorumcusu İbn-i Hurdazbih görülen rüya günahtan tövbe edeceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için büyük bir cesaretle riski göze alıp ticari bir girişimde bulunacağınıza ve büyük kazançlar elde edeceğinize işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Ataç Yayınları , İnceleme-Araştırma Dizisi, 2012) Sayfa 147 ( yüzkırkyedi )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

264 – Buhârî'nin bir başka rivayetinde "…Memun kalırsa hayvanı tutar, memnun kalazsa iâde eder. İâde ettiği takdirde sağdığı süt için bir sâ' kuru hurma verir" denmektedir.Büyû 69.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here