Rüyada şimşek sesi duymak

23
0
PAYLAŞ

Rüyada şimşek sesi duymak

Rüyada şimşek sesi duymak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada şimşek sesi duymak birinden nasihat işiteceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de meçhul bir kadın ile evlenmeye şeklinde yorulur.
# Saniyen oldukça riskli bir durumdan başarıyla çıkacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise işinizin kötüye gideceğine ve attığınız düğümün sağlamlığına göre işinizin daha da kötüleşeceğine işarettir.
# Ünlü filozof Muhammed Ufî yorumunda tabiri de şöyle: a) Hısım ve akrabayı gözetmek , b) Herkese iyilik etmek , c) İnsanların muhabbetini kazanmak. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için aklınızı yitireceğinize işarettir.
Kaynak:İslami Rüya Ve Rüya Tabirleri Ansiklopedisi, (Esma Yayınları, 2008) Sayfa 426 ( dörtyüzyirmialtı )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Yavuz Sultan Selim'e Mekke hâkimi şehrin anahtarlarını teslim etmişti. Bu olaydan sonra ilk cuma namazı kılındı. Cumanın ilk sünnet eda edildikten sonra İmam hutbeye çıktı.Son derece heyecanlıydı. Hutbede ilk defa bugün Sultan Selim'in adı okunacaktı.İşte şimdi hutbenin bu kısmında Padişahın isminin anılması vardı.İmam sesini yükseltti ve şöyle dedi."Mukaddes yerlerin hâkimi, Sultan Selim Han…" İmam Efendi'nin söyleyecekleri henüz bitmeden, Padişahın sesi duyuldu: "Hayır! Biz mukaddes yerlerin hâkimi değil, hadimiyiz (hizmetkârıyız).Hutbe bu şekilde değiştirilsin…" Ve böyle de oldu. Hutbede bu ifade Yavuz Sultan Selim'in isteği üzerine imam tarafından değiştirilerek şöyle okundu: "Hadimü'l-Harameyn eş-Şerefeyn Sultan Selim Han bin Bayezid Han…"

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here