Rüyada şişede su görmek

25
0
PAYLAŞ

Rüyada şişede su görmek

Rüyada şişede su görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada şişede su görmek dini inanç uğruna yapılan yolculuğa işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de yol göstermeye, rüyayı sahibinin hidayetine vesile olmaya delâlet eder.
# Saniyen şu şekilde tabir olunur: a) Zühd , b) Takva , c) Tasavvuf yoluna sülük , d) Allah Tealaya ibadet ve taatte devamlılık , e) yilik ve hayır işlerine muvaffakiyet. Bazı rüya tabirlerinde ise  aşk ve dostluk konusunda kararsız kalacağınıza şeklinde yorulur.
# Ünlü alim Ali bin İsa rüyayı gören kişi için çocuğunuzun öleceğine veya görevinizden azledileceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için güç ve iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına delalet eder.
Kaynak:İmam Nablusi, İbn-İ Sirin, Seyyid Süleyman, Caferi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi İzahlı (Merve Yayınları, 2016) Sayfa 460 ( dörtyüzaltmış )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Bir gün Hârûn Reşîd, Behlül-i Dânâ Hz.lerip;ile görüşmek, hikmetli sözlerini duymak istedi. Bu şekilde adamlarını gönderip Behlül'ü getirmelerini söyledi. Gidenler Behlül’ü boş bir mezar içinde uyur buldular. Uyandırdıklarında;"Siz ne yaptınız. Beni padişahlık makamından indirdiniz. Şimdi ben ne yapacağım." dedi. Görevliler gidip bu sözleri halifeye bildirdiler. Hârûn Reşîd onun bu hâline bir mânâ veremedi, huzuruna geldiğinde; "Ey Behlül! Bu ne iş. Sen hangi padişahlıktan indirildin?" dedi. O, bu soru üzerine; "Ey Halife! Rüyamda kendimi hükümdar olmuş gördüm. Tahtımda oturuyordum. Hizmetçilerim vardı. Saltanat ve ihtişam içinde idim. Lâkin senin adamların beni uyandırdı ve tahtımdan oldum." Bu sözlere Hârûn Reşîd güldü ve; "Ey Behlül! Rüyadaki padişahlığa itibar olur mu?" dedi. Bunun üzerine Behlül hazretleri; "Ey müminlerin emîri! Benim hükümdarlığım ile seninki arasında ne fark var. Ben gözlerimi açınca hayat buldum. Sen gözlerini kapayacak olsan ebediyen emirlikten düşecek saltanatından olacaksın ve nedamet, pişmanlık günün başlayacak. O halde hangimizin hükümdarlığına itibar yoktur sen söyle" dedi. Bunun üzerine Hârûn Reşîd söyleyecek söz bulamadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here