Rüyada şömineye odun atmak

12
0
PAYLAŞ

Rüyada şömineye odun atmak

Rüyada şömineye odun atmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada şömineye odun atmak büyük bir şahıs tarafından zarar göreceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de yolculuğa çıkacağınıza işarettir.
# Saniyen hayırlı bir iş yaparak manevi kazanç sağlanacağına tabir olunur. Bazı rüya tabirlerinde ise izzet ve şerefe, halk arasında iyi bir isimle anılmaya delâlet eder.
# Ünlü rüya yorumcusu El-Cezeri görülen rüya yukarıda belirtilen fitne ve belanın o yöre halkının başına geleceğine işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için kadınlar tarafından size büyü yapılacağına işarettir.
Kaynak:İslami Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (İhvan Yayınevi, 2011) Sayfa 841 ( sekizyüzkırkbir )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4736 – Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın zevcelerinden Ümmü Seleme radıyallahu anha anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:"Bir halifenin ölümü anında (ehl-i hal ve akd arasında) ihtilaf olacak. O zaman Medine ahalisinden bir adam (Mehdi), kaçarak Mekke'ye gidecek. Mekke halkından bir kısmı ona gelecek ve fitne çıkar korkusuyla istemediği halde onu evinden çıkaracaklar. Rükn ile Makam arasında ona biat edecekler. Onları ortadan kaldırmak için Şam'dan bir ordu gönderilecek. Ordu Mekke-Medine arasındaki el-Beyda'da yere batırılacak. İnsanlar bu kerameti görünce ona Şam'ın Ebdal'ı ve Irak ahalisinin velileri ona gelip biat ederler. Sonra Kureyş'ten, dayıları Kelb kabilesinden olan bir adam zuhur eder ve Mehdi ve adamlarına karşı bir ordu gönderir. Ama onlar bu orduya galebe çalarlar. Bu ordu, Kelbi'nin ihtirasıyla çıkarılmış bir ordudur. Bu Kelbi'nin ganimetine iştirak edemeyen zarara uğramıştır. Mehdi, malı taksim eder. Halk arasında peygamberlerinin sünnetini ihya eder ve onun ile amel eder. İslam yeryüzüne yerleşir. Yedi yıl hayatta kalır. -Bazı raviler dokuz yıl demiştir.- Sonra ölür ve müslümanlar cenaze namazını kılarlar.Ebu Davud, Melahim 1, (4286, 4288, 4289).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here