Rüyada şüpheye düşmek

6
0
PAYLAŞ

Rüyada şüpheye düşmek

Rüyada şüpheye düşmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada şüpheye düşmek ziynetinizin çokluğuna işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de ziyadeliğine ve makamının yüksekliğine delâlete eder.
# Saniyen malınızın tamamının zekâtını vereceğinize bunun aksini görmek ise zekâtınızı hakkıyla vermeyeceğinize tabir olunur. Bazı rüya tabirlerinde ise hastalığınızın uzayacağına ama sonunda iyileşeceğinize işarettir.
# Ünlü filozof İbnül Cevzî yorumunda eldeki maddi birikimi daha büyük kazançlar sağlamak amacıyla kullanacak olmayı işaret eder. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için salih, temiz ve dindar kişiye işarettir.
Kaynak: Cafer-i Sadık, Seyyid Süleyman, Nablusi , İbn-i Sirin, Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Huzur Yayınevi , İslam Dizisi, 2003) Sayfa 126 ( yüzyirmialtı )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

232 – Ebu Hüreyre radıyallahu anh dedi ki: Hz. Peygamber aleyhissâlatu vesselâm, kuru hurma vererek, tahmin yoluyla ariyyelerin satın alınmasına, beş vask veya beş vasktan az miktar için izin verdi." Ravilerden biri, "beş vask" mı dedi, yoksa "beş vasktan az" mı dedi diye şüphe etmiştir.Buhârî, Büyû, 83 (Şürb 17); Müslim, Büyû 71, (1541); Ebu Dâvud, Büyû 21, (3364); Nesâî, Büyû 35, (7, 268); Tirmizî, Büyû 63, (1301); Muvatta, Büyû 14, (2, 620).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here