Rüyada tabanca ile uğraşmak

13
0
PAYLAŞ

Rüyada tabanca ile uğraşmak

Rüyada tabanca ile uğraşmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tabanca ile uğraşmak konuştuklarınızla kalbinizin bir olmadığına işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de altı şekilde tabir olunur: a) Evlat , b) Memuriyet , c) Hak , d) Menfaat , e) Mal ve mülk , f) Düşman üzerine zafer.
# Saniyen düşmana karşı zafer elde edeceğinize ve hacetinizin reva olacağına işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise kocanızın eğlenceye düşkün biri olduğuna işarettir.
# Ünlü rüya yorumcusu İbn-i Hurdazbih görülen rüya üzgünseniz sevineceğinize ve karamsarsanız bu sıfattan kurtulacağınıza yorumlanır. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için çöpçatanlık yapacağınıza işarettir.
Kaynak:Necati Bursalı, Büyük İslami Rüya Tabirleri, (Çelik Yayınevi, 2009) Sayfa 508 ( beşyüzsekiz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4551 – Ebu Şüreyh el-Adevi radıyallahu anh anlatıyor: "Mekke'ye asker sevkeden Amr İbnu Sa'id'e dedim ki:"Ey emir, bana müsaade et. Fethin ferdası gününde Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın söylemiş bulunduğu bir hadisini hatırlatayım: Allah'a hamd ve senadan sonra şöyle buyurmuştu: "Mekke'yi insanlar değil, Allah haram kılmıştır. Allah'a ve ahirete inanan hiçbir mü'mine orada kan dökmek helal olmaz. Ağaç sökmek de helal olmaz. Eğer biri çıkıp da Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın oradaki savaşını göstererek kan dökmeye ruhsat vermeye kalkarsa kendisine şunu söyleyin: "Allah, Resûlüne izin vermişti, ama size izin vermiyor!" Mekke'de bana bir gündüzün bir müddetinde gün doğumundan ikindiye kadar izin verildi. Sonra bugün tekrar eski hürmeti haramlığı ona geri döndü. Bu hususu, sizden burada hazır olanlar, hazır olmayanlara ulaştırsın."Ebu Şüreyh'e: "Amr sana ne dedi?" diye soruldu."Ey Ebu Şureyh bunu ben, senden daha iyi biliyorum. "Harem", âsi olana, kan döküp kaçana, cinayet işleyip kaçana sığınma tanımaz!" diye cevap verdi" dedi."Buhari, İlm 37, Cezau's-Sayd 6, Megazi 50; Müslim, Hacc 446, (1354); Tirmizi, Hacc 1, (89), Diyat 13, (1406); Nesai, Menasik 11, (5, 205, 206).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here