Rüyada tabanca silah görmek

4
0
PAYLAŞ

Rüyada tabanca silah görmek

Rüyada tabanca silah görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tabanca silah görmek dini görevinizin sona ereceğine ve ömrünüzün sonuna yaklaştığınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de o bölgeye ait halkın başına bela ve musibet geleceğine işarettir.
# Saniyen içtiğiniz süt miktarınca zorlukları geride bırakacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise şöyle tâbir buyurur: a) Hayır ve hasenat işler , b) Ecir ve sevaba nail olur , c) Ahireti sevenlerle oturup kalkar , d) İki cihanda da saadete erer.
# Ünlü düşünür İbn-i Şeddad tabirinde her türlü görevi yerine getirmenin iç huzurunu yaşayacak olmaya ve herkes tarafından fark edilecek adımlar atmaya da yorumlanır. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için toplumsal değişikliğe işarettir.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 94 ( doksandört )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Yalnız yaşayan bir derviş, sahranın bir köşesinde oturuyordu. Yanından adamlarıyla bir hükümdar geçti. Derviş, başını kaldırıp hükümdara iltifat etmedi. Hükümdar öfkelendi. Vezir dervişe dedi ki: Niçin saygı göstermedin? Derviş cevap verdi: Hükümdara söyle, kim kendisinden nimet umuyorsa saygıyı ondan beklesin. Şunu da bilsin ki, hükümdarlar halkın koruması içindir. Koyun, çoban için değildir. Fakat çoban, koyun içindir. Hükümdar, dervişin sözünü beğendi: Benden bir şey iste,dedi. Derviş cevap verdi: Bir daha beni rahatsız etmemenizi istiyorum. Hükümdar: O halde bana öğüt ver, deyince derviş şunu söyledi: Şimdi elinde nimet varken düşün! Zirvedesin, Allah için ne yapacaksan şimdi yap. Bu devlet de, saltanat da elden ele geçip gidecektir. Kalıcı olan ahiret için yapılandır. Yapılan ibadet bile olsa Allah rızası için yapılmamışsa dünyalık olur, dünyada kalır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here