Rüyada tabanca ve para görmek

5
0
PAYLAŞ

Rüyada tabanca ve para görmek

Rüyada tabanca ve para görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tabanca ve para görmek kötü haber almak demektir. Bazı rüya yorumcularına göre de dini inancınızın temizliğine işarettir.
# Saniyen namaza, tehlil ve teşbihe, borcu ödemeye, hastalıktan beri olmaya alâmettir. Bazı rüya tabirlerinde ise yolculuk edeceğinize işarettir.
# Ünlü rüya yorumcusu Muhammed Zerrindeşti görülen rüya bir süre sonra bir müjde ve sevilen biri şeklinde yorulur. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için bulunduğunuz bölgede bulunan hakimin öleceğine işarettir.
Kaynak:İslami Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (İhvan Yayınevi, 2011) Sayfa 28 ( yirmisekiz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1891 – Amr İbnu Şuayb an ebihi an ceddihi radıyallâhu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm hatanın diyetini, köylerde yaşayanlar için dört yüz dinar olarak veya buna denk kıymette gümüş olarak değerlendirir, bunu da develerin fiyatlarını esas alarak tesbit ederdi. Söz gelimi develer pahalanınca diyetin dinar ve dirhem miktarında yükseltme yapar, develerin kıymeti düşünce de diyetin dinar ve dirhem miktarında indirme yapardı. Hatâen işlenince cinayetlerin diyeti Resülullah aleyhissalâtu vesselâm zamanında dört yüz dinarla sekiz yüz dinar arasına ulaştı. Bunun gümüş nev'inden muadili sekiz bin dirhem idi. Sığır besleyenlere diyet olarak iki yüz sığır hükmetti. Diyetini davar cinsinden vermek isteyene iki bin davara hükmetmiştir. Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Diyet, öldürülenin vârisleri arasında yakınlık derecelerine göre, yani Kur'an'da belirtiIen nisbet üzere, diğer tereke malları gibi taksim edilir. Ashâbu'I-feraiz'den artan olursa asabe denen akrabaya geçer."Resülullah aleyhissalâtu vesselâm uzuvlar hakkında, daha önce geçtiği şekilde hükmetti."Ebu Dâvud, Diyât 20, (4564); Nesâi, Kasâme 30, (8, 42, 43).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here