Rüyada tabanca yapmak

8
0
PAYLAŞ

Rüyada tabanca yapmak

Rüyada tabanca yapmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tabanca yapmak müjdeli ve hayırlı habere veya gurbette olan bir kimsenin dönmesine delâlet eder. Bazı rüya yorumcularına göre de size saygınlık kazandıracak bir çocuğunuz olacağına işarettir.
# Saniyen bir şiddete maruz kalacağınıza ve bu yüzden dikkatli olmanız gerektiğine işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise bir erkek çocuğunuz olacağına işarettir.
# Ünlü alim İbn Ebî Useybia rüyayı gören kişi için zenginleşeceğinize ve eğlenceye düşkün biri olacağınıza delâlettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için ailesine karşı cömert olan kimseye tabir olunur.
Kaynak:Şerfattin Şenaslan, İzahlı Rüya Tabirleri Ansiklopedisi Kitabı, (İhvan Yayınevi, 2015) Sayfa 569 ( beşyüzaltmışdokuz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1839 – Âmir İbnu Rebia radıyallâhu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm’ın arkasında namaz kılan birisi, namazda hapşırdı ve şu duayı okudu: "Mübarek (hayrı boI), ihlaslı ve çok hamdle Allah'a hamdederiz, tâ Rabbimiz razı oluncaya kadar; dünya ve âhiret işindeki rızasından sonra da hamdimize devam ederiz." Resülullah aleyhissalâtu vesselâm namazdan çıktıktan sonra: "Namazda dua okuyan kimdi?" diye sordu. Ancak okuyan kişi sükut etti. Resülullah aleyhissalatu vesselâm tekrar sordu:"Duayı kim okudu? Zira fena bir şey söylemedi." Bunun üzerine adam: "Bendim, bu dua ile sâdece hayır murad ettim" dedi. Efendimiz:"Duanız Rahman'ın Arşına kadar yükseldi" buyurdu.Ebü Dâvud, Salât 121, (770, 774); Tirmizi, Salât 296, (404); Buhâri, Ezan 115, (muhtasaran); Muvatta, Kur'àn 25, (1, 212); Nesâi, İftitah 112 (2,196).

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here