Rüyada tabut görmek ve taşımak

15
0
PAYLAŞ

Rüyada tabut görmek ve taşımak

Rüyada tabut görmek ve taşımak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tabut görmek ve taşımak arzu ettiği şeyin tamamlanmasına delâlet eder. Bazı rüya yorumcularına göre de  bir musibetle karşılaşacağınıza, bu yüzden tövbe etmeniz ve sadaka vermeniz gerektiğine işarettir.
# Saniyen zevceye, biriktirilen mala, sır saklamaya, rahat ve güzel bir hayata delâlet eder. Bazı rüya tabirlerinde ise birine borç vereceğinize ve ona acı söz söyleyeceğinize işarettir.
# Ünlü alim Hacac bin Yusuf bin Matar rüyayı gören kişi için uyarı anlamına işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için şu şekilde tabir olunur: a) alim , b) Hakîm , c) Rahat , huzur , d) Şifa , e) Maraz , yani hastalık , f) Kapı , g) Şehid olarak vefat , h) Köleler için azad olmak…
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 445 ( dörtyüzkırkbeş )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4534 – Evs İbnu Evs radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:"Cum'a, en hayırlı günlerinizden biridir. Hz. Âdem aleyhisselamın toprağı o gün yaratıldı, o gün kabzedildi. Kıyamette Sûr'a o gün üflenecek, sayha da o günde olacak. Öyleyse o gün bana salâvatı çok okuyun. Zira salâvatlarınız bana arzedilir!"Orada bulunanlar:"Salâvatlarımız size nasıl arzedilir? Siz çürümüş olacaksınız!" dediler. Aleyhissalatu vesselam:"Allah Teâlâ Hazretleri, Arz'a peygamberlerin cesetlerini yemeyi haram kıldı! buyurdular."Ebu Davud, Salat 207, (1047); Nesai, Cum'a 5, (3, 91, 92).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here