Rüyada tabut üstünde yeşil örtü görmek

27
0
PAYLAŞ

Rüyada tabut üstünde yeşil örtü görmek

Rüyada tabut üstünde yeşil örtü görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tabut üstünde yeşil örtü görmek Hıristiyanlığa sempati duyacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de af ve mağfirete nailiyete delâlet eder.
# Saniyen  bir kadınla sorun yaşayacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise kadın için, tehlikeli bir rakibi olduğuna erkek içinse sevgilisinin kendisine çok sadık olduğuna işarettir.
# Ünlü filozof Abdurrahman es-Sufî yorumunda hanımınıza itaat edeceğinize ve onun sözünden çıkmayacağınıza işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için beş veçhe ile tabir olunur: a) Halife (devlet reisi) , b) Büyük bir imam , c) îman , d) İslam , e) Korkudan emin olmak.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 528 ( beşyüzyirmisekiz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1961 yılında İlahiyat Fakültelerinde Tefsir ve Fıkıh dersleri veren Pakistan'lı ve uzun süre Paris'te bulunan Prof.Dr. Muhammed Hamidullah anlatıyor: İstanbul'da iken, bana Avrupalı bir müzik profesörü geldi: "Kur'an'ı tetkik ediyorum" dedi. "Kur'an şiir değildir ama onda öyle bir musiki var ki, insanı hayrete düşürüyor. Şiirde bir kelimenin yerini değiştirsen, vezin bozulur, musiki ve ahengin kaybolduğu derhal anlaşılır. Ama nesirden bir harf, birkaç kelime kaldırsan ahenk bozulmaz. Çünkü ölçü yoktur. Kur'an şiir olmamakla beraber ondan bir harf kaldırsan derhal kendine has musikinin aksadığı görülüyor. Bu beşer sözünde olamaz. Beşer sözünde böyle istisnasız tam bir ahenk bulunamaz. Bunun için Müslüman oldum. Yoksa ben Arapça bilmem. Kur'an'ın manasını da anlamam. Nihayet Kur'an'daki musikinin, Kur'an'ın bir mucizesi olduğuna delalet ettiği için Müslüman olmuştum. Hâlbuki Amener-Rasulü'de 'Lâtüâhizna' kelimesinde bu ahenk bozuluyor; musiki kalmıyor. Bir kelimede dahi bu ahengin bozulması onun mucizeliğini kaldırır. İmanım sarsıldı." "Oku bakalım nasıl bozuluyor?" dedim. Okudu ama 'Latuuâhizna' diye okuyor, vav harfini uzatma harfi gibi alıp ta harfini uzatıyordu. Ona dedim ki: "Sen yanlış okuyorsun. Oradaki vav harfi, hemzenin yazılması için konmuştur. Uzatma harfi değildir. Onu dikkate alma ve ta harfini uzatmadan oku: Lâtüâhizna." "O halde tamam, musiki mükemmeldir" dedi ve gitti. Geçenlerde bana bir mektup yazmış: "Teşekkür ederim, imanımı tazeledin" diyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here