Rüyada tabutun arkasından yürümek

7
0
PAYLAŞ

Rüyada tabutun arkasından yürümek

Rüyada tabutun arkasından yürümek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tabutun arkasından yürümek heybetli, katı kalbli, mühim işleri yüklenen ve harp sanatına vakıf bir hükümdara delâlet eder. Bazı rüya yorumcularına göre de ömrü kısa olan etli ve güzel bir kadına nail olmaya işarettir.
# Saniyen dört veçhe ile tâbir olunur: a) Zinet ve ziyade ilim , b) Kurân-ı kerimi öğrenmek , c) Şeref ve makam , d) Talak sebebiyle hüzün ve gam. Bazı rüya tabirlerinde ise liyakati olmayan kimselere sevgi duyacağınıza işarettir.
# Ünlü rüya yorumcusu Yakub bin Tarık görülen rüya içtiğiniz su miktarınca hayır ve rahatlığa işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için duygusal bir ilişkiyi bozacağınıza veya ailevi bir tartışma yaşayacağınıza işarettir.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 662 ( altıyüzaltmışiki )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4634 – İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:"Bu gece Rabbimden bir (melek, elçi olarak geldi. Bir rivayette ise şöyle demiştir: "Rabbim bana en güzel bir surette geldi" ve: "Ey Muhammed!" dedi."Buyur Rabbim, emrindeyim!" dedim."Mele-i A'la’da bulunanların nelerde yarıştıklarını biliyor musun?" dedi."Hayır!" dedim. Bunun üzerine elini omuzlarımın arasına koydu. Hatta onun serinliğini göğüslerimde hissettim. Derken semâvat ve arzda olanları öğrendim. Sonra: "Ey Muhammed! Mele-i A'la efradı nelerde yarışır biliyor musun?" dedi."Evet! Dereceleri artıran amellerde, keffâretlerde. Keffaretler ise "yaya olarak cemaatlere gitmek, şiddetli soğuklarda abdesti tam almak, namazdan sonra namaz beklemektir. Kim bunlara devam ederse hayır üzere yaşar, hayır üzere ölür, günah mevzuunda da annesinden doğduğu gündeki gibi olur" dedim. Sonra tekrar: "Ey Muhammed!" dedi."Buyurun emrinizdeyim!" dedim."Namaz kıldığın vakit, dedi, şunu oku: "Allah’ım, senden hayırları yapmamı, kötü şeyleri de terketmemi ve fakirleri sevmemi talep ediyorum! Kullarına bir fitne arzu edersen, beni, fitneye düşmeden, yanına al!"Gece bana gelen elçi veya Rabbim son olarak dedi ki: "Dereceler ise, selamı yaymak, yemek yedirmek, insanlar uyurken gece namaz kılmaktır!"Tirmizi, Tefsir, Sâd, (3231, 3232).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here