Rüyada tabutun içinde kefenli birini görmek

17
0
PAYLAŞ

Rüyada tabutun içinde kefenli birini görmek

Rüyada tabutun içinde kefenli birini görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tabutun içinde kefenli birini görmek derdiğiniz meyve kadar mal elde edeceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de iyi evlat ve göz aydınlığına işarettir.
# Saniyen feyz ve berekete nail olmağa, felah ve saadete delâlet eder. Bazı rüya tabirlerinde ise sürü miktarınca elinize mal geçeceğine işarettir.
# Ünlü filozof Şemseddin Semerkandi yorumunda insanların sizin hakkınızda ileri-geri konuşacaklarına ve bu yüzden sevap kazanacağınıza işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için altı veçhe ile tabir olunur: a)Tevbe , b) Nedamet , c) Zarar , ziyan , d) Gamdan halas , e) Emaneti yerine getirme , f) Müşkül hal…
Kaynak:Adem Suad, Rüya Tabirleri (Tutku Yayınevi, 2010) Sayfa 419 ( dörtyüzondokuz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

3567 – Abdullah İbnu Zeyd İbni Asım İbni'l-Ensâri radıyaIlahu anh'ın anlattığına göre, kendisine:"Bizim için, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın abdestiyle bir abdest al da görelim!" diye talepte bulunuldu. O, hemen bir kap su isteyip, önceki hadiste anlatılan şekilde abdest aldı. Abdest alışını anlatan rivâyette şu farklı açıklama var:"Başını meshettikte ellerini saçları üstünde ileri ve geri doğru yürüttü. Şöyle ki: Mesh ameliyesine başın ön kısmından başladı, ellerini enseye doğru götürdü. Sonra, başladığı yere kadar geri getirdi. Sonra ayaklarını yıkadı.''Müslim'in bir rivâyetinde şöyle denmiştir: "Başını üç kere meshetti.''Buhari, Vudü 38; Müslim, Tahâret 18, 19, (235, 236); Muvatta, Tahret 1, (1, 18); Ebu Dâvud, Tahâret 50, (118,119,120); Tirmizi, Tahâret 27, 36, (35, 47); Nesai, Tahâret 80, 81, 82, (1, 71, 72).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here