Rüyada tabutun yanında yatmak

14
0
PAYLAŞ

Rüyada tabutun yanında yatmak

Rüyada tabutun yanında yatmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tabutun yanında yatmak kestiğiniz kimsenin cinsiyetine göre erkek veya kız evladınız olacağına işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de cihada gitmeye ve ganimet malı elde etmeye tabir olunur.
# Saniyen on türlü tabir edilir: a) Nimet , b) Mal , c) Velayet , d) Mertebe , e) Riyaset , f) Şeref , g) Saltanat , h) Murada ermek , ı) Ferah , i) Sürür… Bazı rüya tabirlerinde ise alçak düşmana ve ahmak hırsıza tâbir olunur.
# Ünlü rüya yorumcusu Abbas Kasım İbn Firnas görülen rüya dünyevi ve uhrevi üzüntülerden kurtulacağınıza ve muradınıza ereceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için ne yapacağını şaşırmış zalim bir kimseye delâlet eder.
Kaynak:İmam Nablusi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Ataç Yayınları , İnceleme-Araştırma Dizisi, 2012) Sayfa 691 ( altıyüzdoksanbir )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4392 – Hz. Berâ radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ı gördüm, Hz. Hasan'ı omuzunda taşıyor ve de:"Allahım, ben bunu seviyorum, onu sen de sev!" diyordu."Buhari, Fezailu'l-Ashab 22; Müslim, Fezailu's-Sahabe 58, 59, (2422); Tirmizi, Menakıb, (3784).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here