Rüyada taciz edilmek

13
0
PAYLAŞ

Rüyada taciz edilmek

Rüyada taciz edilmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada taciz edilmek insanlardan kötülük göreceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de olağanüstü bir ilerleme göstereceğinize işarettir.
# Saniyen yaşlı bir kadının size büyü yapacağına işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise fesat işlere yöneleceğinize ve faiz yiyeceğinize işarettir.
# Büyük rüya tabircisi Usame bin Munkiz rüyayı gören kişi için iffetli bir kadınla evleneceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için dünyaya gönül bağladığınıza işarettir.
Kaynak:İslami Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (İhvan Yayınevi, 2011) Sayfa 292 ( ikiyüzdoksaniki )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Cömertliği dillere destan olan Hatim-i Tai’ye derler ki: Kendinden daha cömert birini gördün mü? Evet gördüm. Kimmiş o? Yetim bir gence misafir olmuştum. Bana bir koyun kesip ikram etti. Koyunun bir yeri çok hoşuma gitti. Yemin ederek “burası çok lezzetliymiş” dedim. Genç, dışarı çıktı. On koyunu varmış. Birisini daha önce kesmişti. Dokuzunu da şimdi kesmiş. Benim sevdiğim kısımları pişirip önüme getirdi. Ben olanların farkında değildim. Giderken kapının önündeki kanları görünce sitemle sordum: On koyunun onu da kesilir mi? Sübhanallah bunda şaşılacak ne var? Bir şey sizin hoşunuza gitmiş. Bunu yapmak da benim gücüm dâhilindedir. Bunu sizden esirgemem hiç uygun olur mu? Bunu dinleyen arkadaşları tekrar sorarlar: Yetim gencin ikramına karşılık siz de ona bir şey verdiniz mi? Hatim-i Tai der ki: Verdim ama pek mühim sayılmaz. Ne verdiniz? Üç yüz deve ile beş yüz koyun. O halde sen ondan daha cömertsin. Hayır, o genç benden daha cömerttir. Zira o malının tamamını verdi. Ben ise malımın çok azını verdim. Bir fakirin, yarım ekmeğinin tamamını misafire vermesi mi mühimdir, yoksa bir zenginin sürüsünden bir deveyi misafirine ikram etmesi mi?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here