Rüyada tahta kaşık kırılması

8
0
PAYLAŞ

Rüyada tahta kaşık kırılması

Rüyada tahta kaşık kırılması

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tahta kaşık kırılması erkekler için sıkıntıya, kadınlar için hayra işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de yapacağınız bir iyilikten dolayı öpüleceğinize işarettir.
# Saniyen fesat ehli bir kadının malını yiyeceğinize işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise evde iyi zaman geçireceğinize işarettir.
# Ünlü düşünür Hucendi tabirinde o kimsenin insanlar arasında rezil olacağına işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için akrabalarınız ve arkadaşlarınızla, eğlenceli vakit geçireceğinizi haber verir.
Kaynak:İslami Rüya Ve Rüya Tabirleri Ansiklopedisi, (Esma Yayınları, 2008) Sayfa 852 ( sekizyüzelliiki )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Cömertliği dillere destan olan Hatim-i Tai’ye derler ki: Kendinden daha cömert birini gördün mü? Evet gördüm. Kimmiş o? Yetim bir gence misafir olmuştum. Bana bir koyun kesip ikram etti. Koyunun bir yeri çok hoşuma gitti. Yemin ederek “burası çok lezzetliymiş” dedim. Genç, dışarı çıktı. On koyunu varmış. Birisini daha önce kesmişti. Dokuzunu da şimdi kesmiş. Benim sevdiğim kısımları pişirip önüme getirdi. Ben olanların farkında değildim. Giderken kapının önündeki kanları görünce sitemle sordum: On koyunun onu da kesilir mi? Sübhanallah bunda şaşılacak ne var? Bir şey sizin hoşunuza gitmiş. Bunu yapmak da benim gücüm dâhilindedir. Bunu sizden esirgemem hiç uygun olur mu? Bunu dinleyen arkadaşları tekrar sorarlar: Yetim gencin ikramına karşılık siz de ona bir şey verdiniz mi? Hatim-i Tai der ki: Verdim ama pek mühim sayılmaz. Ne verdiniz? Üç yüz deve ile beş yüz koyun. O halde sen ondan daha cömertsin. Hayır, o genç benden daha cömerttir. Zira o malının tamamını verdi. Ben ise malımın çok azını verdim. Bir fakirin, yarım ekmeğinin tamamını misafire vermesi mi mühimdir, yoksa bir zenginin sürüsünden bir deveyi misafirine ikram etmesi mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here