Rüyada tahta odun görmek

9
0
PAYLAŞ

Rüyada tahta odun görmek

Rüyada tahta odun görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tahta odun görmek bir dostunuzun yardımıyla muradınıza ereceğinize ve üzüntüden kurtulacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de bir önceki yorumun aksine işarettir.
# Saniyen dört vech ile tâbir olunur: a) Mal ve servet , b) Şeref , c) Yüce makam , d) Cömertlik ve kerem. Bazı rüya tabirlerinde ise süs veya efendilik demektir.
# Ünlü filozof İbn Bacce yorumunda uzun uğraşlardan sonra arzu ettiğiniz şeyi elde edemeyeceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için şu veçhe ile tabir olunur: a) Sultan ve onun makamı , b) Medrese hocaları , c) Alimler ve fıkıh bilginleri , d) Kadri yüce bir kadın.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 505 ( beşyüzbeş )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1868 – Hz. Ebu Hüreyre radıyallâhu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselam buyurdular ki: "İki kelime vardır, bunlar dile hafif, terazide ağır, Rahmân'ada sevgilidirler: Sübhânallahi ve bihamdihi, Sübhânallâhi'l-azim. (Allahım seni hamdinle tesbih ederim, yüce Allah’ım seni tenzih ederim) kelimeleridir."Buhâri, Daavât 65, Eymân 19, Tevhid 58; Müslim, Zikr 31, (2694); Tirmizi, Daavât 61, (3463).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here