Rüyada tanıdığını üzgün görmek

16
0
PAYLAŞ

Rüyada tanıdığını üzgün görmek

Rüyada tanıdığını üzgün görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tanıdığını üzgün görmek hayatınızda yeni bir dönemin başlayacağına işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de gerçek hayatta o kimsenin zarara uğrayacağına işarettir.
# Saniyen eşinizin günahtan tövbe edeceğine, ancak ölüm döşeğine düşecek kadar ağır bir hastalığa yakalanacağına işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise dindar kimselere iyilik edeceğinize işarettir.
# Ünlü alim İbn Ebî Useybia rüyayı gören kişi için birine borç vereceğinize ve ona acı söz söyleyeceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için yolculuğa çıkacağınıza ve orada ikamet edeceğinize işarettir.
Kaynak: Cafer-i Sadık, Seyyid Süleyman, Nablusi , İbn-i Sirin, Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Huzur Yayınevi , İslam Dizisi, 2003) Sayfa 116 ( yüzonaltı )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Şeyh Sadi Şirazî anlatıyor:Bir adamın çocuğu diş çıkarmaya başladı. Bunun üzerine adamı bir düşüncedir aldı, hanımına şöyle dedi:Bu çocuğun yiyeceğini içeceğini nereden bulurum? İhmal etmem de erkekliğe yakışmaz.Bu düşüncesiz adam böyle söylenirken hanımı şu cevabı verdi:Şeytanın vesvesesine kapılıp da çocuğun rızık endişesine düşme. Dişi veren Allah aşı da verir.Geceyi gündüzü yaratan Mevla, yarattıklarının rızkını da verir, asla aç koymaz. Ana rahminde çocuğa şekil veren Yüce Allah, onun rızkını ve ömrünü de takdir etmiştir.Bir efendi kölesini bakar gözetir de Yüce Yaratıcı yarattığı kulunu görüp gözetmez mi? Sen kölenin efendisine duyduğu güven kadar Cenab-ı Hakk’a güven duymuyor musun?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here