Rüyada tanıdık sanatçı görmek

15
0
PAYLAŞ

Rüyada tanıdık sanatçı görmek

Rüyada tanıdık sanatçı görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tanıdık sanatçı görmek söz sahibi biriyle yakınlık kuracağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de dört şekilde tabir olunur: a) Zevce , b) Hizmetçi , c) Evlat , d) Kadın sebebiyle gelecek menfaat.
# Saniyen bir entrikaya karşı dikkatli olmanız gerektiğine işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise yöre halkına büyük bir bela geleceğine işarettir.
# Ünlü alim Cabir Bin Eflah rüyayı gören kişi için endişeye işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için  bir tartışma yaşayacağınıza ve bu yüzden rahatsızlık duyacağınıza işarettir.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 118 ( yüzonsekiz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1667 – İbnu Abbâs radıyallâhu anhümâ anlatıyor: "Yahudiler, gök gürültüsünün ne olduğunu Hz. Peygamber aleyhissalâtu vesselâm'dan sordular:"Bulutlara müvekkel olan melektir. Berâberinde ateşten kamçılar var. Bununla bulutları Allah'ın dilediği yere sevkeder" diye cevap verdi.Onlar tekrar sordular:"Ya şu işitilen ses, o nedir?""Bu, bulutların istenen yere gitmeleri için onlara yapılan bir sevkdir" dedi. Yahudiler:"Doğru söyledin. Şimdi de İsrail'in Yakub aleyhisselam kendisine haram kıldığı şey nedir onu söyle?" dediler. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm:"Hz. Yakub (ırku'n-nesâ denen) uyluk mafsalından başlayıp dize, topuğa kadar inen bir ağrıdan muzdarib idi. Deve eti ve sütü dışında kendine uygun gelen ne yiyecek, ne içecek münâsip bir şey yoktu. Bu sebeple o da bunları haram etti" dedi. Yahudiler: "Doğru söyledin" dediler."Tirmizî, Tefsir Ra,d, (3116).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here