Rüyada tarak aramak

15
0
PAYLAŞ

Rüyada tarak aramak

Rüyada tarak aramak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tarak aramak o ölçüde izzet ve makamınızın azalacağına işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de bulunduğunuz bölgede sözü geçen nüfuz sahibi biri olacağınıza işarettir.
# Saniyen genellikle ferahlamaya işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise biriyle dost olup kaynaşacağınıza ve bu dostluğun hayırlara vesile olacağına işarettir.
# Ünlü alim İbn-i Cübeyr rüyayı gören kişi için hükmetmek ve mürit toplamak için dinin araç edileceğine işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için iyi ve güzel bir olayla karşılaşacağınıza işarettir.
Kaynak:Necati Bursalı, Büyük İslami Rüya Tabirleri, (Çelik Yayınevi, 2009) Sayfa 249 ( ikiyüzkırkdokuz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4342 – Hz. Cabir radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:"Ben kendimi cennete girmiş gördüm. Derken Ebu Talha'nın hanımı Rumeysa ile karşılaştım radıyallahu anhüma. Bir de hışırtı kulağıma geldi."Bu kimin hışırtısı?" dedim.Bilal’in!" dediler. Avlusunda bir cariye bulunan bir köşk gördüm."Bu kime ait?" dedim."Ömer İbnu'l-Hattab'ındır!" dediler. İçine girip bakmayı arzu ettim. Ancak senin kıskanç olduğunu hatırladım ve geri döndüm!"Ömer, bu söz üzerine ağladı ve:"Sana karşı da mı kıskanç olacağım ey Allah'ın Resûlü!" dedi."Buhari, Ta'bir 31, 32, Bed'ü'l-Halk 9, Fezailu'l-Ashab 19, Nikah 107; Müslim, Fezailü's-Sahabe 21, (2395).

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here