Rüyada tarak bulamamak

12
0
PAYLAŞ

Rüyada tarak bulamamak

Rüyada tarak bulamamak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tarak bulamamak iyi bir konuşmacı olacağınıza, tartışmalarda rakiplerinizi alt edeceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de küçük bir işten dolayı iyi bir ödül alacağınıza işarettir.
# Saniyen malınızın telef olacağına, çocuğunuzun zarar göreceğine ya da günah işleyeceğinize işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise dostlardan birinin hastalığına veya bir törene şeklinde yorulur.
# Büyük rüya tabircisi Ahmed bin Musa rüyayı gören kişi için gerginliğe ve savaşa işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için kuyuyu kazan kişinin düzenbazlığına işarettir.
Kaynak:Necati Bursalı, Büyük İslami Rüya Tabirleri, (Çelik Yayınevi, 2009) Sayfa 311 ( üçyüzonbir )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4353 – İbnu Ömer radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın hastalığı şiddetlenince, kendisine cemaate namazı kimin kıldıracağı soruldu:"Ebu Bekr'e söyleyin, halka namazı o kıldırsın!" buyurdular. Hz. Aişe radıyallahu anha:"Ebu Bekr yufka yürekli bir kimsedir, senin yerinde namaza duracak olsa dayanamayıp ağlar ve ağlamaktan halka kıraati duyuramaz, namaz kıldırma işini Ömer'e emretseniz!" dedi. Aleyhissalatu vesselam yine: "Ebu Bekr'e söyleyin, namazı kıldırsın!" buyurdular. Hz. Aişe önceki sözünü tekrar etti. Aleyhissalatu vesselam: "Ona Ebu Bekr'e emredin, namazı kıldırsın!" dedi ve:"Siz kadınlar kendi kafanıza göre düzende Hz. Yusuf'un kadın arkadaşları gibisiniz!" diye söylendi."Buhari, Ezan 46.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here