Rüyada tarak üzerinde bit görmek

9
0
PAYLAŞ

Rüyada tarak üzerinde bit görmek

Rüyada tarak üzerinde bit görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tarak üzerinde bit görmek mümin ve takvalı biri olacağınıza, bütün üzüntülerden kurtulacağınıza, hayır ve bereket elde edeceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de esirseniz serbest kalacağınıza, hastaysanız iyileşeceğinize, özgürseniz saadete ereceğinize ve hacca gideceğinize, korku içindeyseniz güvende olacağınıza, dardaysanız genişliğe çıkacağınıza işarettir.
# Saniyen saygı ve sevgi kazanacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise çevrenizdeki insanların iyiliklerinizi istismar ettiğine yorumlanır.
# Ünlü rüya yorumcusu Nasîrüddin Tûsî görülen rüya emanet konusunda hassas biri olduğunuza işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için çok tehlikeli hastalıktan kurtulmaya, üzüntünün ve sıkıntının biteceğine yorumlanır.
Kaynak:İmam Nablusi, İbn-İ Sirin, Seyyid Süleyman, Caferi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi İzahlı (Merve Yayınları, 2016) Sayfa 711 ( yediyüzonbir )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4572 – Yine Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:"Medine'ye geçit veren dağ gediklerinde birbiriyle kenetlenmiş melekler var. Her gedikte kınından çekilmiş kılıçlarıyla bekleyen iki meleğin korumaları sebebiyle Medine'ye ne veba ve ne de Deccâl giremez."Buhari, Fezailu'l-Medine 9, Tıbb 30, Fiten 27; Müslim, Hacc 485, 486, (1379, 1380); Muvatta, Câmi' 16, (2, 892); Tirmizi, Fiten 51, (2244).Müslim'in rivayetinde şu ziyade var: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Mesih Deccal, doğu tarafından gelir. Kasdı Medine'dir. Uhud'un arka tarafına iner. Derken Medine'yi bekleyen melekler, onun yüzünü Şam tarafına çevirirler ve orada helak olur."

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here