Rüyada tarla ilaçlamak

32
0
PAYLAŞ

Rüyada tarla ilaçlamak

Rüyada tarla ilaçlamak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tarla ilaçlamak değersiz kişilere hile yaparak onları alt edeceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de maddi zarara veya hastalığa işarettir.
# Saniyen iyilik ve menfaat göreceğinize işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise evlenmek istediğinize işarettir.
# Ünlü düşünür Ferganî tabirinde şöyle tabir olunur: a) Mülk , b) Vezir (bakan) , c) Mülkün nedimi , d) Milletin reisi , e) Güzel zevce ve hizmetçi , f) Evlat , g) Ana ve baba , h) Zevç , ı) Hayır sahibi ve ondan gelecek menfaat. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için maddi zararla karşılaşacağınıza ve saygınlığınızı yitireceğinize işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 339 ( üçyüzotuzdokuz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4369 – Osman İbnu Abdillah İbnu Mevhib anlatıyor: "Mısır, ehlinden biri geldi, hacc yapmak istiyordu. Oturan bir grup gördü ve:"Bunlar da kim?" dedi."Kureyşliler!" denildi."Aralarındaki yaşlı zat da kim?" dedi."Abdullah İbnu Ömer radıyallahu anh" denildi. Abdullah'a yaklaşarak:"Sana bir şey soracağım, bana ondan haber ver. Hz. Osman Uhud günü savaş meydanından kaçmış mıydı, biliyor musun?" diye sordu. O da: "Evet!" dedi."Onun Bedir'de kaybolduğunu ve savaşta hazır bulunmadığını da biliyor musun?" diye sordu."Evet!" dedi. Adam bu cevap üzerine:"Allahuekber!" deyip döndü. Abdullah İbnu Ömer radıyallahu anh:"Gel!" dedi, sana açıklayayım: "Uhud'daki firarına gelince: Şehadet ederim ki, Allah onu affetti, mağfirette bulundu. Nitekim Allah Teâlâ Hazretleri, haklarında şu ayeti indirdi: "Muhakkak ki iki ordunun karşılaştığı günde içinizden geri dönen kimseleri, Resûlullah'ın emrine muhalefet gibi hareketleriyle kazandıkları bazı günahlar yüzünden şeytan kaydırmak istedi. Fakat gerçekten Allah onların günahlarını bağışladı…" (Al-i İmran 155). Bedir'deki kayboluşuna gelince: Onun nikahı altında Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın kerimeleri Rukiyye radıyallahu anha vardı ve hasta idi. Aleyhissalatu vesselam kendisine: "Rukiyye ile kal. Sana Bedr'e katılan bir kimsenin sevabı ve ganimetten alacağı pay var!" buyurdu. O da bu istek üzerine kaldı. Bey'atu'r-Rıdvan'daki kayboluşuna gelince: Eğer Batn-ı Mekke'de ondan daha aziz biri olsaydı, Resulullah, yerine onu gönderecekti. Aleyhissalatu vesselam, Mekke'ye onu gönderdi. Bey'atu'r-Rıdvan, Osman radıyallahu anh Mekke'ye gittikten sonra akdedildi. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, Bey'at akdi sırasında sağ elini sol eli üzerine koyarak: "Bu da Osman yerine!" buyurdular. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın sol elinin Osman için hayrı, onların sağ elinin, kendileri için olan hayrından fazla idi.Sonra İbnu Ömer radıyallahu anh, adama:"Haydi, şimdi bu anlattıklarımı beraberinde götür!" dedi."Buhari, Fezailu'l-Ashab 7, Humus 14, Meğazi 19; Tirmizi, Menakıb, (3709).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here