Rüyada tartışmaya girmek

4
0
PAYLAŞ

Rüyada tartışmaya girmek

Rüyada tartışmaya girmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada tartışmaya girmek dileklerinizin gerçekleşmesi uğruna harcadığınız gayretlere rağmen bunların ancak bir kısmını elde edeceğinize şeklinde yorulur. Bazı rüya yorumcularına göre de cömert olmayacağınıza işarettir.
# Saniyen yedi veçhile tabir olunur. a) Menzile , b) Me va (yurt , mesken) , c) İlmin hazinesi , d) Müftah-ı umur , e) Çarşı , f) Kapıcı , g) Vezir.. Bazı rüya tabirlerinde ise define veya gaybi ilimlere işarettir.
# Büyük rüya tabircisi El-Dimeşkî rüyayı gören kişi için dindarsanız insanları DOĞRU yola irşat edeceğinize, günahkar biriyseniz sağlık ve geçim konusunda genişliğe işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için söz sahibi birinin size zulmedeceğine işarettir.
Kaynak:Adem Suad, Rüya Tabirleri (Tutku Yayınevi, 2010) Sayfa 865 ( sekizyüzaltmışbeş )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4389 – İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Abbas radıyallahu anh'a dedi ki:"Ey amcam, pazartesi sabahı bana sen ve oğlun beraber gelin size dua edivereyim. Allah bu dua bereketine, sana da oğluna da hayırlar halketsin!"İbnu Abbas devamla der ki: "Abbas gitti, biz de beraberinde gittik. Resûlullah hepimize bir kisâ örttü; sonra da şöyle dua buyurdu:"Allahım! Abbâs'ı ve oğlunu mağfiretine erdir, öyle bir mağfiret ki zâhiri bâtıni bütün günahlarına ulaşıp temizlesin, hiçbir günah hariç kılmasın. Allahım, ona çocuğu sebebiyle ikram et."Tirmizi, Menakıb, (3766).Rezin bir rivayette şu ziyadeyi kaydetti: "Hilafeti onun neslinde baki kıl."

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here