Rüyada taş çıkarmak

12
0
PAYLAŞ

Rüyada taş çıkarmak

Rüyada taş çıkarmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada taş çıkarmak ikiyüzlü birtakım insanların hilesine maruz kalacağınıza ve zarar göreceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de rezilliğe işarettir.
# Saniyen yaptığınız veya yapacağınız bir hatanın farkına varacağınıza veya bunu bir başkasından duyacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise rüya sahibinin bazı yanlışlardan hatalardan kurtulabilmek için çareler aradığını aşırı stres içinde kaldığını ifade eder.
# Ünlü düşünür Ebul-Berekât Bağdâdi tabirinde kaba ve kinci bir öncüyle arkadaş olacağınıza ve ondan menfaat elde edeceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için dört vech ile tabir olunur: a) Ulvî bir mevki , b) Yükseklik , c) Makam ve izzet , d) Düşmana karşı zafer.
Kaynak:İmam Nablusi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Ataç Yayınları , İnceleme-Araştırma Dizisi, 2012) Sayfa 537 ( beşyüzotuzyedi )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Yunus İbn Abdullah rh. a. demiş ki:Üç adamdan üç söz işittim, artık Kur’an hariç, başka bir söz işitmesem gam yemem.Murik el-İclî’nin şöyle dediğini işittim: “ Memnunken pişman olacağım bir şeyi kızdığım zaman söylemedim.Muhammed ibn Sirin’den şunu işittim: “Hiç kimseyi hiçbir şeyden dolayı kıskanmadım. Zira kıskanma ya din veya dünya için olur. Eğer Allah bir adama hayır vermişse neden onu kıskanayım. Dünyaya gelince, dünya da zaten kıskanmaya değmez.”Hasan ibn Ebu Seyhan’dan da şunu iştim: “Takvadan kolay bir şey yoktur.” “Nasıl olur?” dendi. “Hangi şey sana şüpheli gelirse onu bırak, (işte takva budur.)” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here