Rüyada uçak görmek

6
0
PAYLAŞ

Rüyada uçak görmek

Rüyada uçak görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada uçak görmek hükümet tarafından malınıza veya bulduğunuz bir defineye el konulacağına veya alimseniz, öğrendiğiniz tüm ilimleri unutacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de çok mala ve o malı biriktirmeye işarettir. Kimi zamanda mal taksim eden kimse ile de tâbir olunur.
# Saniyen saygın bir kişiyle arkadaş olacağınıza ve ondan menfaat elde edeceğinize işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise evinizin yıkılacağına işarettir.
# Büyük rüya tabircisi El-Dimeşkî rüyayı gören kişi için bol miktarda menfaat elde edeceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için insanlar arasında sevileceğinize, makbul biri olacağınıza işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 229 ( ikiyüzyirmidokuz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

3576 – Ebu Ümame radıyallahu anh anlatıyor: “Resülullah aleyhissalâtu vesselam abdest aldı ve bunu, yüzünü üç, ellerini üç sefer yıkayarak, “Kulaklar baştandır” deyip başını da üç sefer meshederek yaptı.”Hammâd der ki: “Bu rivâyette geçen “Kulaklar baştandır” ibaresi, Ebu Ümme'nin sözü mü yoksa Resülullah'ın sözü mü bilemiyorum.”Tirmizi, Taharet 29, (37); Ebu Davud, Taharet 50, (134).Bu metin Tirmizi'nindir. Ebu Dâvud'da şu ifade de yer alır: "Gözpınarlarını da meshederdi.'' O rivayette: "Kulaklar baştandır'' da demiştir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here