Rüyada uçak kullanmak

11
0
PAYLAŞ

Rüyada uçak kullanmak

Rüyada uçak kullanmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada uçak kullanmak o bölgede İslamın zayıf düştüğüne veya hor karşılandığına işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de yediğiniz et miktarınca ilim öğreneceğinize işarettir.
# Saniyen yapacağınız iyi veya kötü işlerde hüner sahibi biri olacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise baht açıklığına veya dostluğa işarettir.
# Ünlü düşünür Zekeriyya ibn Mahmud el-Kazvinî tabirinde yersiz ve yakışıksız töhmetlerle karşılaşacağınıza işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için endişesiz günler geçireceğinize işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 273 ( ikiyüzyetmişüç )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1835 – Hz. Aişe radıyallâhu anhâ anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm rüzgâr estiği zaman şu duayı okurdu: "AIIah'ım, senden bunun hayrını ve bunda olan menfaatların da hayrını ve bunun gönderiliş maksadındaki hayrı da istiyorum. Bunun şerrinden, bunda olanın şerrinden, bununla gönderilen şeyin şerrinden de sana sığınıyorum."Buhâri, Bed'ül-Halk 5, Tefsir, Ahkâf 2, Edeb, 68; Müslim, İstiskâ 14, (899); Tirmizi, Daavât 50, (3445).

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here