Rüyada uçaktan ateş edildiğini görmek

21
0
PAYLAŞ

Rüyada uçaktan ateş edildiğini görmek

Rüyada uçaktan ateş edildiğini görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada uçaktan ateş edildiğini görmek  bölgede savaş çıkacağına ve kan döküleceğine işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de istemediğiniz bir görevi üstlenmek zorunda kalacağınıza işarettir.
# Saniyen Müslümanlarla kafirlerin savaşacağına, Allahın izniyle Müslümanların galip geleceklerine ve bulunduğunuz bölgede kıtlık varsa, bolluk ve bereket baş göstereceğine işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise eşinizle sorun yaşayacağınıza işarettir.
# Ünlü rüya yorumcusu Yakub bin Tarık görülen rüya bir entrikaya karşı dikkatli olmanız gerektiğine işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için yukarıda özellikleri açıklanan biriyle arkadaş olacağınıza işarettir.
Kaynak:İslami Rüya Ve Rüya Tabirleri Ansiklopedisi, (Esma Yayınları, 2008) Sayfa 255 ( ikiyüzellibeş )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1025 – Nu'mân İbnu Mukarrin radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm ile birçok gazvelere katıldım. Şunu gördüm: Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, şafak sökünce, güneş doğuncaya kadar mukâteleyi durdururdu. Güneş doğunca öğle vaktine kadar tekrar mukâteleye geçerdi. Tam öğle vaktinde mukâteleyi durdurur, güneş batıya meyledinceye kadar ara verirdi. Meyledince, ikindi vaktine kadar mukâtele eder, ikindi vaktinde ikindi namazını kılıncaya kadar ara verir, sonra tekrar mukateleye geçerdi. Ashab derdi ki: "Bu vakitte yani güneşin zevali vaktinde yardım rüzgârları eser, mü'minler namazlarında orduları için dua ederler."Tirmizî, Siyer 46,(1612); Ebu Dâvud, Cihâd 111,(2655); Buharî, Cizye 1.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here