Rüyada uçaktan kurtulmak

9
0
PAYLAŞ

Rüyada uçaktan kurtulmak

Rüyada uçaktan kurtulmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada uçaktan kurtulmak bir ölüm haberi veya tehlikeye şeklinde yorulur. Bazı rüya yorumcularına göre de yalancı ve hilekar bir kadınla evleneceğinize ya da böyle bir kadınla arkadaş olacağınıza işarettir.
# Saniyen geçiminizin iyi olmayacağına işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise sahip olduğunuz malın zayi olacağına işarettir.
# Ünlü düşünür İbn-i Sina tabirinde geçiminizi zahmetle temin edeceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için işlerinizi yoluna koyacak arkadaşınızın sizden uzaklaşacağına veya öleceğine işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İbn-İ Sirin, Seyyid Süleyman, Caferi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi İzahlı (Merve Yayınları, 2016) Sayfa 230 ( ikiyüzotuz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Uteybe'nin azadlı kölesi Sehl, annesinin ve amcasının himayesinde bir yetim olup, İslam’ı kabulünden önce, Hıristiyan’dı ve de İncil okurdu. Sehl o günlerine ait bir hatırasını şöyle anlatıyor:“Amcamın İncil’ini alıp okurken, bir yaprağı çevireceğim sırada, yazısı hoşuma gitmedi. Yaprağı elimle yokladığım zaman, bir yaprağın diğerine yapıştırılmış olduğunu gördüm. Yaprağı birbirinden ayırınca, içinde Muhammed Aleyhisselâm’ın sıfatlarını şöyle yazılı buldum:“O ne kısa, ne de uzun boyludur. Beyaz tenlidir. İki bölük hâlinde örgülü saçlıdır. İki omzunun arasında peygamberlik mührü vardır. Çoğu zaman, dizlerini dikip iki elini kavuşturarak oturur. Sadaka kabul etmez. Merkebe ve deveye biner. Davar sağar. Eskimiş gömleği giyer. Böyle yapan kişi kibirden uzak olur, işte o böyle yapar. O İsmail’in soyundandır. Kendisinin ismi Ahmed’dir!”Kendisinin sıfatlarını buraya kadar okuyup bitirdiğim zaman amcam geldi. Yapışık yaprakları ayırdığımı görünce, beni dövdü ve: “Şu yaprağı açmak, okumak senin neyine gerek?” dedi.Ben: “Onun içinde Ahmed Peygamber’in sıfatları var” dedim.Amcam: “O artık bundan sonra gelmeyecektir” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here